Руськополянська об'єднана територіальна громада

Адреса: вул. Шевченка, 67, с. Руська Поляна, Черкаського району, Черкаської області, 19602

Телефон, факс: (0472) 30-33-09, (0472) 30-34-42

Гриценко Олег Григорович

дата народження:  19 листопада 1979 року

освіта:  повна вища, Черкаський Державний Університет ім. Б. Хмельницького, вчитель

телефон:  (0472) 30-33-09

Шпак Надія Антонівна

дата народження:  27 грудня 1971 року

освіта: повна вища, Черкаський державний університет ім. Б.Хмельницького, 2000 рік, вчитель української мови та літератури

телефон:  (0472) 30-33-31

Пашкевич Юлія Андріївна

посада: заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

дата народження:  14 жовтня 1989 року

освіта:  вища, Київський національний університет технологій та дизайну

телефон:  (0472) 34-46-55

Прудивус Анатолій леонідович

посада: заступник сільського голови

дата народження:  уточнюється

освіта:  уточнюється

телефон:  (0472) 34-46-55

Харченко Василь Олександрович

посада: виконує повноваження старости с.Геронимівка

дата народження: 20 квітня 1960 року

освіта: повна вища Уманський сільськогосподарський інститут ім.Горького

телефон:  (0472) 30-55-94

Гриценко Олег Григорович

Вівторок п’ятниця перша субота місяця

8.00-13.00 та14.00-17.00 8.00-13.00 та14.00-16.00 9.00-12.00

Шпак Надія Антонівна

Вівторок п’ятниця  третя субота місяця

8.00-13.00 14.00-17.00 8.00-13.00 14.00-16.00 9.00-12.00

Коротка інформація про  село Руська Поляна:

Село Руська Поляна розташоване на лісній рівнині, що розмістилася між Дніпром і Ірдинським болотом, за десять кілометрів на північний захід від міста Черкаси. З півночі та північного заходу Руської Поляни розкинувся масив Черкаського бору, з південного сходу та сходу сільськогосподарські угіддя Руської Поляни, Геронимівки, Дубіївки. Населення – 8234 особи. На території села проживають представники інших національностей. За кількістю населення – село третє в районі.

Є кілька версій щодо походження назви села. Але найбільш історично обґрунтованою може бути та, що виходить із зв’язки назв: росів – жителів долин річок Росі та Росави і полян – племен Середнього Подністров’я. До цієї версії схильні відомі краєзнавці Черкащини.

Перша письмова згадка про село Руська Поляна зустрічається в “Люстрації маєтностей Речі Посполитої воєводства Київського, Подільського і Вроцлавського” (Варшава, 1877 р.) і датується 1622 роком.У попередній “Люстрації” (1616 р.) Руська Поляна відсутня (ст..107-108). Отже осадження села припадає на проміжок між 1616 і 1622 роками.

Загальна площа землі становить 12163,6 га, населеного пункту – 1105,3 га.

Перша сільськогосподарська артіль була створена 16.07.1923 р., в 1929 р. існувало вісім колективних господарств; в 1950 р. колгоспи об“єдналися в один – “Зоря комунізму”.

З 1982 по 1990 рр. колгосп було реорганізавно в радгосп системи “Плодоовочгосп”, потім – утворено КСП, землі якого було розпайовано в 1997 р. У тому ж році утворено СТОВ ”Зоря”.

Роком заснування меблевого комбінату вважається 1927 р. У 1956 р. цехи меблевиків об’єдналися в артіль “Перше Травня”, яку в 1959 р. реорганізовано в державний меблевий комбінат, що з 1994 року став ВАТ ”Руськополянський меблевий комбінат”, а з 2012 року –ПАТ «Руськополянський меблевий комбінат».

В 1928 р. організовано Руськополянське лісництво.

В 1890 р. засновано церковно-приходську школу, яка дала початок загальноосвітній школі № 2, а в 1908 р. – двохкласну народну школу, нині загальноосвітня школа № 1.

Кваліфіковане медичне обслуговування населення бере початок з 1900 року, коли почав працювати один фельдшер і була відкрита аптека.

В 1936 р. було відкрито клуб і створено колектив фізкультури. В 1952 році побудовано приміщення Будинку культури – одне з перших в колишньому СРСР.

В 1954 р. прокладено перші магістральні водопроводи та побудовано три артезіанські свердловини, що дало початок централізованому водопостачанню.

В 1957 р. на території сільської ради відкрито обласний дитячий санаторій “Руська Поляна”.

З 1965 до 1990 року населений пункт мав статус селища міського типу.

Руська Поляна має свої геральдичні символи.

Коротка інформація про  село Геронимівка:

Село Геронимівка - знаходиться за 8 км від обласного центру м. Черкаси і за 4 км від річки Дніпро.

Площа  земель складає 5372,6 га, територія населеного пункту – 292 га. Кількість мешканців – 3169 осіб, дворів – 808, багатоквартирних житлових будинків – 30. День села святкується четвертої неділі вересня місяця.

З 30-х років XIX ст. поміщик Воронцов, вирішивши осушити болота, що оточували Байбузи, мобілізував кріпаків, які лопатами зручну прокопали від місця, впадіння Вільшанки в річку Рось біля Старосіляя (урочище Вила) до Дніпра канаву: «Прилегающие к селу болота осушены, вследствие чего количество сенокосов и пахотных полей значительно увеличилось». В ознаменування цих робіт над Вільшанкою, тоді «Канавою», проти села Мошни спорудили гранітний обеліск.

Назву села Геронимівка пов’язують з ім’ям Черкаського старости князя Ієронима Сангушка (1743 – 1812). Спершу це було невеличке поселення неподалік села Руська Поляна. Називалось воно Полянка Маленька. З часом поселення перейменоване на Геронимівку. Л.Похилевич пише: "Полянка Малая, переименованная в прошлом веке Геронимовкой расположеная на поляне, среди леса... жителей в ней 392. Основана князем Иеронимом Сангушкой во время владения им Черкасским староством” /1864р/.

На 1900 рік у 200 дворах проживало 982 особи, їхнє існування лишалось злиденним. За офіційними даними Черкаського повіту кожного року селу не вистачало харчів. Така матеріальна скрута і політичне безправ'я спонукали селян до боротьби. В 1905-1906 рр. вони відмовилися виконувати накази та розпорядження сільської адміністрації, почали рубати казенний ліс. І власті ввели в село війська.

Перед першою світовою війною (1911 р.) в Геронимівці проживало вже 1025 осіб. Зростає кількість безземельних і малоземельних селян. З 221 двору у 1912 році 28 були безземельні, 59 мали менше десятини, 62 - від однієї до двох десятин і тільки одне господарство мало більше 10 десятин землі.

В грудні 1919 року в селі встановлено радянську владу. Гостро відчувалася нестача продовольства, майже вдвічі скоротилася посівна площа, знизилась врожайність, різко зменшилось поголів'я худоби.

У 2018 році утворено Руськополянську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Руськополянська сільська рада /село Руська Поляна/ Геронимівська сільська рада /село Геронимівка/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №156 призначено вибори депутатів та сільського голови Руськополянської об’єднаної територіальної громади.

23 жовтня 2018 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Руськополянській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Гриценка Олега Григоровича.

Вибори старости ще не відбулися. Виконує обов’язки старости Харченко Василь Олександрович.