Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Білозірська об'єднана територіальна громада

Адреса: вул. Незалежності, 168, с. Білозір’я, Черкаського району, Черкаської області, 19635

Телефон, факс: (0472) 30-04-00, (0472) 30-02-15

Адреса сайта: http://bilozirska.gromada.org.ua ; E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Керівництво сільської ради

Міцук Володимир Павлович

посада: сільський голова

дата народження: 28 липня 1961 року

освіта: повна вища, Полтавський сільськогосподарський інститут, зооінженер, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, магістр державного управління

телефон:  (0472) 30-02-15

Пишний Микола Павлович

посада: заступник сільського голови 

дата народження: 22 травня 1987 року  

освіта: Повна вища, Уманський педагогічний університет ім. П.Тичини, учитель  

телефон:  (0472) 30-13-24

Грищенко Ірина Анатоліївна

посада: заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров'я 

дата народження: 27 листопада 1964 року  

освіта: Повна вища, Черкаський педагогічний інститут, учитель  

телефон:  (0472) 30-13-24

Діброва Тетяна Миколаївна

посада: секретар сільської ради, виконкому 

дата народження:  24 січня 1975 року 

освіта: повна вища, Полтавський університет економіки і торгівлі

телефон:  (0472) 30-04-00

Максимов Олександр Леонтійович

посада: староста громади селища Ірдинь

дата народження:  16 квітня 1958 року 

освіта: професійно-технічна, Харківський автотранспортний технікум

телефон:  (0472) 34-62-69

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ, ЗАСТУПНИКОМ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

Прізвище, ім’я по-батькові

посада

дні

години

МІЦУК

Володимир Павлович

 

Сільський голова

понеділок,

вівторок,

п’ятниця

9-13

9-13

9-13

ПИШНИЙ

Микола Павлович

Заступник сільського голови

вівторок,

 

п’ятниця

9-16

9-16

9-16

ДІБРОВА

Тетяна Миколаївна

Секретар сільської ради

вівторок,

четвер,

п’ятниця

9-16

9-16

9-16

 
Коротка інформація про  село Білозір'я:

Село Білозір'я розташоване за 20 км на південний захід від м. Черкас та за 3 км від залізничної станції Білозір'я. Через село проходить автошлях Черкаси—Умань—Гайсин—Брацлав (317 км), побудований у 1961 році під керівництвом інженера Степана Кожум'яки.

Площа територіальних меж сільської ради становить 12 516,4 га, села – 1193,77 га. Кількість населення - 8241, дворів 3740. День села святкується 24 серпня. Білозір'я - одне із найдавніших та найбільших за чисельністю сіл Черкаською району. З однієї сторони село огортають віковічні соснові ліси, з іншої - до нього простилаються квітучим килимом безкраї поля. Перші письмові відомості про Білозір'я відносяться до середини XVII ст. (на карті Боплана). Однак, територія нинішнього села була заселена значно раніше і про це свідчать численні знахідки. На території поселення знайдено сліди людей, які жили ще в кам'яному віці. Про це повідомлялося ще в 1889 р. Є два кургани, один з них зветься "Гостра могила". В 1962 р. на території школи №3 знайдемо поховання бронзового періоду. За часів Київської Русі на березі затоки ймовірного річки Дніпра селились люди. Пізніше тут творилися декілька озер одне з яких називали "Білим". До самої осені його прозоре водяне плесо вкривалося білими ліліями. Так, за легендою, від назви озера пішла назва села Білозір'я.

Коротка інформація про  селище Ірдинь:

Утворене селище в 1930 році за рішенням наркомзему УРСР. Назва його походить від невеличкої річки Ірдинь, яка впадає в Тясмин, а інша частина Іринка - у Дніпро. Ірдинь та Іринка - по суті рештки рукава Дніпра. Тут на Юровій горі знайдено археологічні рештки, які свідчать про те, що ця місцевість з давніх часів була зелена.

Перші розвідки і вивчення Ірдинського болота були проведені в 1929 році. А в 1930 році на ньому були проведені болотно-підготовчі роботи. Але болото опиралося як могло, людям доводилось долати тисячі труднощів. Але вже у вересні 1930 року було закладене поселення торфопідприємства. І з самого початку і до тепер жителі цього поселення називають його гордо селище Ірдинь.

Всі будівельники жили в бараках-землянках, які були побудовані на лісистому підвищенні поблизу болота (під горами зі сторони Старосілля).

Так поступово зникали непрохідні хащі, йшло будівництво канав на болоті.

20 червня 1931 року почався видобуток торфу на Ірдинському болоті - одне з найбільших торфяних підприємств на Україні почало свою роботу.

На початку організації Ірдинського торфопідприємства воно було оснащене передовою технікою того часу - стандартними елеваторними машинами з колісчатим елеватором і канатними транспортерами.

Проте, вже до 1940 року ця техніка безнадійно відставала, елеваторні машини вже почали замінюватися скреперно-елеваторними установками; одночасно почали впроваджувати потужні гусеничні екскаватори-багери Інсторфу (Інститут торфу).

У 2015 році утворено Білозірську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Білозірська сільська рада /село Білозір’я та селище Баси/ Ірдинська селищна рада /селище Ірдинь/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 07.09.2015 №232 призначено вибори депутатів та сільського голови Білозірської об’єднаної територіальної громади.

25 жовтня 2015 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Білозірській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Міцука Володимира Павловича.

Перші вибори старости в Україні відбулися - в селищі Ірдинь 17 січня 2016 року. Старостою обрано Максимова Олександра Леонтійовича.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту