Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович





Про строки сплати податку на нерухомість і що робити платникові цього податку, який взагалі не отримав відповідне податкове повідомлення-рішення

Головне управління ДФС у Черкаській області доводить актуальні питання – відповіді щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 1. Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Відповідь: Відповідно до п.п. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. 2. Чи буде громадянин притягнутий до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня повідомлення-рішення про сплату податку? Відповідь: Відповідно до п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст. 265 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості (п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст. 265 Кодексу). Податкове/податкові повідомлення – рішення про суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст 265 Податкового кодексу України, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому Податковим кодексом України (п. 54.5 ст. 54 Податкового кодексу України). 3. Який саме об’єкт житлової нерухомості (садовий або дачний) не буде об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за наявності кількох таких об’єктів у платника податку? Відповідь: Платник податку, за наявності кількох об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, має право до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) надати до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) письмове звернення (заяву) про вибір одного з об’єктів житлової нерухомості (садового або дачного), який за його власним бажанням не буде об’єктом оподаткування. 4. Як нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі переведення громадянином протягом року об’єкта нерухомого майна з житлового в нежитловий? Відповідь: Платнику податку – фізичній особі нараховує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, контролюючий орган за об’єкт нерухомого майна, переведений з житлового в нежитловий, при наявності документів, що підтверджують право власності (Свідоцтво про право власності на нежитлове приміщення тощо) за період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому здійснено таке переведення. Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації). Як повідомили у профільному підрозділі головного управління, за 9 місяців ц.р. платники Черкаської області сплатили 939,6 тис.грн. податку на нерухоме майно. Податок сплачують 242 підприємства та організації Черкащини, які володіють житловою нерухомістю у 65,4 тисяч квадратних метрів. Цього року податок за 2013 рік сплачує 271 громадянин – власник нерухомості (у т.ч. іноземці). Сумарний обсяг нерухомості платників – громадян становить близько 52 тисяч квадратних метрів. Детальну інформацію щодо справляння податку на нерухомість та з інших питань можна отримати, звернувшись до найближчого центру обслуговування платників; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. З проблемних питань слід звертатись за номером спеціальної гарячої лінії головного управління ДФС у Черкаській області 33-91-34.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області