Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Змінюється ставка єдиного податку при анулюванні свідоцтва ПДВ

ДПІ у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області повідомляє нагадує, що фізособи – єдинники, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування та є платниками ПДВ, сплачують податок за ставками 3% (єдинники третьої групи) та 5% (єдинники п’ятої групи) згідно пп.1 пп.293.3.1 та пп.. 1 пп. 293.3.2 Податкового кодексу України. У разі анулювання свідоцтва платника ПДВ суб’єкт господарювання зобов’язаний перейти на сплату єдиного податку за ставками 5% та 7% для єдинників третьої та п’ятої груп відповідно (пп.. 5 п. 293.8 ПКУ.

Для цього до органу податкової служби подають відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, наступного за тим, у якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.

Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів (пп.. 298.1.1 ПКУ): - особисто платником або уповноваженою на це особою; - надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Якщо платник самостійно не подав заяви та, відповідно, не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, що передбачають включення ПДВ до складу єдиного податку, свідоцтво платника єдиного податку йому анулюють за рішенням органу державної податкової служби на підставі акта перевірки.

Порядок обрання переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від її застосування визначено ст. 298 ПКУ.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області