Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

1 січня 2015 року набрав чинності Закон від 28.12.2014 р. №72-VII, який вносить зміни до Податкового кодексу, спрямовані на вдосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

Закон України розроблено з метою удосконалення існуючої системи державного регулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики, та конкретизації норм з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування.

Уряд щорічно визначає перелік держав, резиденти яких виступають сторонами контрольованих господарських операцій, що впливають на об'єкт оподаткування для цілей нарахування податку на дохід підприємств.

Із 1 серпня Австрійську Республіку виключено із переліку держав (територій), операції з резидентами яких є контрольованими, який наведено у додатку до розпорядження КМУ від 14.05.15 р. № 449-р. Причиною виключення стало направлення країною Вербальної ноти від 18.06.15 р., в якій Австрія визнала невідповідність її законодавства щодо ставок корпоративного податку, розкриття інформації про структуру власності юридичних осіб нормі пп. 39.2.1.2 ПК.

Варто відмітити, що починаючи з 01.01.2015 р. трансфертне ціноутворення використовується виключно для контролю обчислення податку на прибуток.  

Подача звіту про контрольовані операції буде обов’язковою лише для операції, які в сукупності перевищують 5 млн. грн., для менших операцій платник буде зобов’язаний надавати довідку про такі операції у складі декларації з податку на прибуток.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області