Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

У відділі контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Черкаській області нагадали фізичним особам - підприємцям – платникам єдиного податку третьої групи про наближення терміну запровадження реєстраторів розрахункових операцій (крім діяльності на ринках, продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі).

Так, згідно норм Податкового кодексу України не застосовують реєстратори розрахункових операцій фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО.

При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», вступають у силу:

для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;  

для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.  

За даними відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок на сьогодні фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку третьої групи Черкаської області зареєстрували лише 25 реєстраторів розрахункових операцій.  

Також у квітні ц.р. оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (затверджений наказом Державної фіскальної служби України 27.04.2015 №302). Порівняно із попереднім реєстром у чинному менше РРО, дозволених до первинної реєстрації. Тепер таких апаратів і їх модифікацій 54 замість 100, як то було раніше. Портативних РРО із 30 моделей та їх модифікацій лишилося 13. Спеціалізованих РРО для АЗС тепер 10, – у попередньому було 18. Серед автоматів із продажу товарів (послуг) залишився тільки паркомат СЕА АП 100, а стаціонарні ЕККА взагалі відсутні.  

Відсутні у Держреєстрі РРО і спеціалізовані реєстратори розрахункових операцій для АЗС, електронні таксометри та спеціалізовані електронні контрольно-касові реєстратори операцій із купівлі-продажу іноземної валюти.  

З наказом №302 можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.  

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області