Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі — Закон №71) до Податкового кодексу України (далі — Кодекс), окремі платежі трансформовано у рентну плату. Рентна плата складається з:

1) користування надрами для видобування корисних копалин;

2) користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;

3) користування радіочастотним ресурсом України;

4) спеціальне використання води;  

5) спеціальне використання лісових ресурсів;  

6) транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.  

Пунктом 257.4 Податкового кодексу визначено, що окремі категорії платників рентної плати, які здійснюють видобування вуглеводневої сировини, користуються радіочастотним ресурсом, здійснюють транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України, сплачують у податковому (звітному) періоді до 30 числа кожного місяця авансові внески у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) період. 

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 Податкового кодексу).  

Податкова звітність з рентної плати за податковий квартал подається протягом 40 днів (пп. 49.18.2 Кодексу). При цьому граничний термін подання податкової звітності з рентної плати за І квартал 2015 року припадає на 12 травня. 

Таким чином, зазначений граничний термін подання податкової звітності, а також узгодження платником рентної плати його податкових зобов’язань за вказаний період настає пізніше ніж граничний термін сплати (29 квітня) авансового внеску з рентної плати за квітень 2015 року. 

Отже, сплату авансових внесків у вигляді однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за І квартал, платники мають здійснювати до 30 числа у травні, червні та липні. Такий самий порядок поширюється на наступні квартали. 

Тобто авансові внески у вигляді однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації, здійснюється до 30 числа за: 

1) ІІ квартал – у серпні, вересні та жовтні; 

2) ІІІ квартал – у листопаді, грудні та січні 2016 року. 

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області