Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

З 1 січня 2015 р. майже весь документообіг, пов’язаний з обліком ПДВ — всі податкові накладні (разом із додатками) та податкова звітність з ПДВ, повністю переводяться в електронну форму, за винятком документів, які дають право на податковий кредит без наявності податкової накладної (див. п. 201.11 ПКУ).

Абсолютно всі платники ПДВ тепер будуть звітувати в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб згідно зі змінами до п. 49.4 ПКУ. Права на подання паперової звітності з ПДВ вже немає, тож усім платникам ПДВ слід подбати про спеціальне програмне забезпечення, доступ до Інтернету та електронний цифровий підпис.

Кожна податкова накладна буде реєструватися у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) та виписуватиметься лише в електронній формі (відповідні зміни внесено в п. 201.1 ПКУ). У зв’язку з цим право на податковий кредит вже не потрібно підтверджувати отриманими податковими накладними в паперовій або електронній формах, лише деякі з яких повинні були реєструватися у ЄРПН — з п. 198.2 ПКУ виключено відповідну вимогу. Тепер право на податковий кредит підтверджуватиметься тільки зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

Правила електронного адміністрування ПДВ визначено в новій статті 2001 ПКУ. Кожному платнику ПДВ автоматично відкривається рахунок для обліку сум ПДВ згідно з п. 2001.2 ПКУ.

Згідно з п. 2001.4 ПКУ на ПДВ-рахунки будуть зараховуватись кошти з власних поточних рахунків платників ПДВ у сумах, необхідних для: отримання права на видачу ПН покупцям; сплати до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ (якщо залишку коштів на рахунку для цього недостатньо); покриття сум ПДВ, отриманого від покупців при готівкових або бартерних операціях; покриття сум ПДВ, нарахованого за операціями, передбаченими п. 198.5 ПКУ.

До уваги платників, сума ПДВ, на яку можна видати податкові накладні покупцям у звітному періоді (це місяць або квартал), обчислюється за спеціальною формулою, яку наведено у п. 2001.3 ПКУ.

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області