Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Шосте - фінальне засідання «круглого столу» з питань бюджетної та податкової децентралізації у 2015 році відбулося минулого тижня у Києві.

В обговоренні найактуальнішого в українському суспільстві питання взяли участь експерти Мінрегіону, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, територіальних органів ДФС, Київської міської та обласних державних адміністрацій Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Київської областей та Києва.

Учасники засідання розглянули основні аспекти впровадження механізму децентралізації та питання щодо розширення прав місцевих органів влади у напрямі залучення та використання грошей на місцях.

Зміни в податковому законодавстві, які відбулися відповідно до розпочатої реформи, та новації в частині місцевих податків та зборів охарактеризувала директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України Неля Привалова.  

«Проведення бюджетної та податкової децентралізації – це підвищення фінансової спроможності місцевих громад. Для цього у грудні 2014 року було внесено суттєві зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Нове законодавство значно розширило джерела наповнення місцевих бюджетів за рахунок децентралізації податкових надходжень», – зазначила Неля Привалова.  

Так, за її словами, з державного бюджету на місця було передано 100 % плати за надання адмінпослуг, 100% державного мита, 10 % податку на прибуток підприємств приватного сектору. Також запроваджено акцизний податок з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою 5 %, спрямовано кошти від податку на майно, який включає податок з житлової та нежитлової нерухомості, плати за землю та кошти від податку на автомобілі з великим об’ємом двигуна.  

Оцінка ефективності запроваджених змін, зауважила Неля Привалова, буде проводитись за наслідком ґрунтовного аналізу рівня надходжень до місцевих бюджетів по всій Україні.  

Вже за результатами першого кварталу 2015 року є перевиконання по надходженнях податків до місцевих бюджетів, що є фінансовим підґрунтям для розвитку територіальних громад.  

У квітні – травні на Черкащині відбудуться відповідні наради-семінари в рамках інформаційно-роз'яснювальної кампанії з питань впровадження реформи міжбюджетних відносин, децентралізації, регіонального розвитку та об'єднання територіальних громад.  

 

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області