Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ГУ ДФС у Черкаській області звертає увагу підприємців - благодійників на те, що Законом України від 02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» п.33 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, згідно яких тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Пунктом 138.2 ст. 138 Податко¬вого кодексу України встановлено, що ви¬трати, які враховуються для ви¬значення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Податкового кодексу України.

Зазначена норма є основною при відображенні витрат підприємства-благодійника. Тому таким підприємствам слід приділити особливу увагу документальному оформленню операцій з надання благодійної допомоги.

На запитання платників, яким чином підтвердити понесені витрати, фахівці Державної фіскальної служби України роз’яснювали, що для документального оформлення операцій з надання благодійної допомоги підприємству - спонсору, зокрема, але не виключно, потрібно мати такі документи: лист-клопотання одержувача про надання благодійної допомоги з переліком конкретних товарів, у разі необхідності грошової допомоги — із зазначенням банківських реквізитів; копію рішення контролюючого органу про внесення організації-одержувача до Реєстру; оформлену накладну на відпуск товару; довіреність на одержання товарно-матеріальних цінностей від організації — одержувача благодійної допомоги тощо. Таку позицію щодо переліку документів необхідних для визначення витрат підприємства містить зокрема офіційне видання Державної фіскальної служби України журнал «Вісник» № 40 за жовтень 2014 року.

Водночас, у зв’язку із численними зверненнями з даного приводу 10.11.2014 на єдиному веб-порталі ДФС України (розділ «Повідомлення та нагадування») розміщено повідомлення «Про зміни щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги». У його висновках зазначено: «Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов’язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку». З текстом можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/171430.html.

Також благодійникам слід враховувати, що норма п. 33 підрозділу 4 розділу XX Податко-вого кодексу поширюється на пра¬вовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 р., тимчасово на період проведення АТО

ДПІ у Черкаському районі ГУ 
Міндоходів у Черкаській області