Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Фіскальна служба області посилює міри боротьби із тіньовими доходами та зарплатами у «конвертах».

Роботодавці Черкащини, що виплачують своїм працівникам зарплату нижчу за мінімальну, на рівні мінімуму та значно нижчу за середній обласний рівень автоматично потрапляють під перевірки фіскальної служби. Таке впровадження має заохочувати власників підприємств та підприємців до ведення прозорої бухгалтерії та повної сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та військового збору. Про це заявив начальник Головного управління ДФС України у Черкаській області Володимир Коломієць.

«Це одна з вимушених мір боротьби з зарплатами у «конвертах» та порушенням прав працівників. Через намагання представників бізнесу приховати реальні виплати робітникам держава недоотримує колосальні кошти у вигляді податків із заробітної плати. Коли говоримо «держава» насамперед маємо на увазі людей, що працюють в соціальних сферах, наших патріотів, що обороняють цілісність України на Сході, пенсіонерів, громадян, котрі отримують соціальні виплати», – зазначив В. Коломієць.

Керівник фіскальної служби регіону повідомив, що протягом 10 місяців (з січня по жовтень) поточного року працівники ДФС області провели 410 перевірок з питань контролю за сплатою податку на доходи фізичних осіб. В результаті цих заходів донараховано 12070,6 тис. грн. доходів. Таким чином до бюджету надійшло 2604,4 тис. грн.

Крім того Володимир Коломієць підкреслив, що спільні комісії при держадміністраціях, продовжують роз`яснювальну роботу з керівниками підприємств та підприємцями, на яких офіційно виплачувалась зарплата нижче мінімальної та середньої по регіону. Завдяки такому діалогу влади та бізнесу 459 з 543 підприємств та 368 з 441 підприємців підвищили зарплату, а бюджет поповнився на 578,2 тис. гривень.

В той же час державним податковим інспекціям на місцях вдалось заохотити підняти розмір зарплат вище за мінімальний рівень на 1119 підприємствах, а бюджет поповнився на 2786 тис. гривень.

За словами начальника ГУ ДФС Черкащини, «недобросовісні підприємці мають піти назустріч своїм працівникам і державі та зрозуміти, що позитивні зміни в України починаються з взяття на себе відповідальності та цивілізованого ведення бізнесу».

Володимир Коломієць акцентував, що в іншому разі до платників податків застосовуються відповідні міри. Він зазначив, що працівниками фіскальної служби передали до органів прокуратури матеріали по 520 підприємствах, в результаті чого 197 підприємств підвищили рівень зарплат з відповідним надходженням до бюджету у розмірі 100,5 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Також він нагадав, що з цього місяця оприлюднюватимуться списки підприємств, які мінімізують сплату військового збору через виплату необґрунтовано занижених заробітних плат.

ДПІ у Черкаському районі ГУ 
Міндоходів у Черкаській області