Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідний порядок затверджений 16.10.2014 постановою Кабінету Міністрів України №569. Він визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Порядок набирає чинності з 1 січня 2015 року, а його основні положення такі:

1) електронний рахунок відкриває платнику ПДВ Державна казначейська служба України автоматично на безоплатній основі і надсилає інформацію про відкриття електронного рахунку Державній фіскальній службі України, яка в свою чергу, повідомляє платникові податку відповідні реквізити;

2) платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 Податкового кодексу, відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку за результатами діяльності, передбаченої зазначеною статтею, та іншої діяльності;

3) електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФСУ після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає казначейській службі;

4) датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунку є дата реєстрації його платником податку на додану вартість (а для платників ПДВ, зареєстрованих до 1 січня 2015 р., датою є 1 січня 2015 року);

5) Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію щодо сум поповнення електронних рахунків та залишків на таких рахунках, а платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі;

6) Казначейство на підставі реєстрів, отриманих від ДФС, перераховуватиме до бюджету та/або на спеціальний рахунок суми податку, зазначені в податкових деклараціях з ПДВ, з електронного рахунка платника податку;

7) якщо платник подасть уточнюючий розрахунок, сплата податкових зобов’язань та сплата передбачених законодавством штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до відповідного бюджету з поточного рахунка.

З Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість можна ознайомитись за наступним посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/569-2014-%25D0%25BF.

Також ГУ ДФС в області нагадує платникам податку на додану вартість, що з 1 січня 2015 року:

- податкова звітність з ПДВ подаватиметься виключно в електронній формі. Тож платникам, які до цього часу не звітують електронкою, необхідно звернутись для отримання безкоштовного електронного цифрового підпису (ЕЦП) до регіональних відділень Акредитованого центру сертифікації ключів. На Черкащині ЕЦП оформлюють відділ та пункти реєстрації користувачів, які працюють в обласному центрі, Золотоноші, Звенигородці та Умані при місцевих центрах обслуговування платників.

- скасовуються паперові форми податкових накладних. Всі податкові накладні (незалежно від розміру ПДВ) будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній. Платник ПДВ буде зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

- обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без урахування ПДВ. Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ в Податковому кодексі відсутні (на даний час «поріг» обов'язкової реєстрації суб'єкта господарювання платником ПДВ встановлено у розмірі, що перевищує 300 тис.грн.).

- скорочено кількість критеріїв, які дають право на отримання автоматичного відшкодування. Виключено наступні критерії, що наразі враховуються: «розбіжності між податковим кредитом та податковим зобов’язанням не більше 10%», показники по заробітній платі та чисельності працівників, «податкове навантаження більше за середньогалузеве».

Водночас нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуватимуться до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року. Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно редакції статті 200 Податкового кодексу України, яка діє до 1 січня 2015 року.

Нагадаємо, що зазначені зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII. До початку дії нововведень залишилось менше двох місяців!

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області