Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Внесено зміни до проєкту “єРобота”

 Внесено зміни до проєкту “єРобота”

Уряд вніс зміни до програми підтримки переробних підприємств у межах проекту «єРобота». Тепер гранти за цією програмою зможуть отримати й фізичні особи-підприємці.

Крім того, розмір гранту тепер буде прив’язаний до необхідності створення певної кількості робочих місць. Зміни також торкнулися програми мікрогрантів в частині заохочення для малих фермерських господарств.

На отримання грантів для створення або розширення наявних підприємств в межах проекту «єРобота» вже надійшло 6,5 тисяч заявок:

6 тисяч заявок — на мікрогранти до 250 тисяч гривень;

100 заявок — за програмою створення нових теплиць і нових садів;

більше 400 заявок — за програмою створення нових переробних підприємств.

Нагадуємо, що за результатами розгляду заявок, на жаль, в деяких випадках Державний центр зайнятості змушений відмовляти отримувачам в наданні мікрогранту, зокрема з причин невідповідності їх бізнес-планів умовам програми.

Перед написанням бізнес-плану пропонуємо вам ще раз ознайомитися з поширеними помилками https://is.gd/355RID

За інформацією Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості

Прийнято закон щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану

 Прийнято закон щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану

Законом регламентуються норми щодо декларування подарунків, одержання грошових коштів, послуг із проживання чи розміщення; транспортних послуг чи послуг із перевезення у зв’язку із зміною місця фактичного проживання та/або з поверненням до місця проживання; медичних послуг; лікарських засобів; товарів, робіт або послуг, отримання матеріальної допомоги тощо.

Більш детально щодо обов'язків декларантів після припинення чи скасування воєнного стану читайте за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2381-20#Text

Реклама вакансій: як штрафують за порушення

 Реклама вакансій: як штрафують за порушення

Уряд затвердив порядок сплати штрафів за порушення вимог до реклами послуг із працевлаштування.

Йдеться про недотримання заборони згадування у рекламі про вакансії таких умов, як раса, колір шкіри, вік, стать, політичні, релігійні та інші переконання або інші ознаки, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання.

У разі порушення цієї вимоги передбачений штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (65 тис грн).

Кошти стягуються з рекламодавця за таким алгоритмом: Державна служба України з питань праці готує розпорядчий документ про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилає його рекламодавцю; санкція сплачується рекламодавцем у державний бюджет за місцем його реєстрації протягом 15 днів з дня отримання документу від Держпраці.

Порушник також має право звернутися до Держпраці або суду щодо оскарження рішення про штраф.

Детальніше...

Набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом"

Набрав чинності Закон України

Кодекс законів про працю України доповнено статтею "Трудовий договір з нефіксованим робочим часом". Це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці.

Роботодавець самостійно визначає необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи. При цьому повинні дотримуватися вимоги законодавства щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку.

Кількість базових годин, під час яких від працівника можуть вимагати працювати, не може перевищувати 40 годин на тиждень, а кількість базових днів не може перевищувати 6 днів на тиждень. Заробітна плата виплачується працівникові, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, за фактично відпрацьований час.

Впродовж трьох місяців Кабінет Міністрів України має прийняти нормативно-правові акти, передбачені цим Законом та привести у відповідність вже діючі. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань праці, повинен розробити та затвердити примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Більш детально за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2421-20#Text

Завдяки державній програмі 18 переселенців отримали роботу в Черкаському районі

Завдяки державній програмі
18 переселенців отримали роботу в Черкаському районі

Протягом квітня-червня програмою компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) скористались роботодавці Білозірської, Мошнівської Сагунівської, Червонослобідської, Руськополянської та Леськівської територіальних громад. Переважно це підприємства галузі сільського господарства та переробної промисловості.

Завдяки державній програмі 18 осіб отримали роботу та змогу влаштовувати своє життя на новому місці. Про це повідомив директор Черкаської районної філії обласного центру зайнятості Олександр ГРИЦЕНКО.

За його словами, така фінансова допомога стимулює бізнес працевлаштовувати, тих хто переїхав з місць проведення бойових дій. Люди можуть отримувати зарплатню, щоб винаймати житло, годувати родини та швидше адаптуватися до нових умов.

Загалом, нова програма уряду допомагає підтримати вітчизняний бізнес, що продовжує функціонувати у воєнний час і водночас зменшити рівень безробіття.

Нагадаємо, що в рамках програми роботодавці можуть отримати державну виплату 6,5 тисяч гривень за кожного робітника з числа ВПО. Компенсація надається протягом 2 місяців з дати працевлаштування людини.

Щоб отримати відповідну компенсацію, потрібно відповідати таким критеріям: стояти на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; подати податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік; не бути бюджетною організацією або фондом соціального страхування.

Роботодавець має укласти з внутрішньо переміщеною особою трудовий договір(контракт), гіг-контракт. Зареєструвати дані про працевлаштовану особу можна через портал Дія. За 5 календарних днів після цього необхідно подати заявку на отримання компенсації, до якої додати підтверджуючі документи про виплату зарплати та відрахування.

Послуга безкоштовна та займає приблизно 5 хвилин:  https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo.

За інформацією Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості