Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі

Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі

З метою вирішення ряду актуальних питань сьогодення в сесійній залі районної ради проведено нараду з сільськими головами. Участь в нараді взяли голова ради Олексій Собко, заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Петро Коренюк, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, начальники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району.

Звертаючись до присутніх заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк відмітив, що на сьогодні є ряд важливих питань, які необхідно розглянути і одне із них - це реформування медичної галузі в районі, адже з першого квітня цього року медичні заклади вторинного рівня переходять на фінансування з Національної служби здоров’я України і для налагодження відносин з нею необхідно виконати ряд відповідних робіт.

Детальніше...

"Мови – це важливо!" – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

Історія свята, на превеликий жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.

Детальніше...

В Черкаському районі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

В Черкаському районі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Указом Президента України №69/2015 на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, встановлено в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначати щорічно 20 лютого.

В центрі села Будище біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні зібралися жителі села, учнівська молодь разом з сільським головою Григорієм Приходьком та керівництво району для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Звертаючись до присутніх голова районної ради Олексій Собко та заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк зазначили, що за весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу... Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ.

Детальніше...

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні

День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні, п'ять років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Детальніше...

Клуби пошуку роботи

Клуби пошуку роботи

В Черкаській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості уже понад півтора року реалізовується клубна форма профорієнтаційної роботи для різних категорій клієнтів – з метою цілеспрямованої допомоги у вирішенні питання працевлаштування та професійного самовизначення. Така форма активної групової роботи проводиться щомісяця та містить елементи соціально-психологічних і поведінкових тренінгів.

Так, цього місяця відбулося засідання Жіночого клубу пошуку роботи "СТАРТ". Тренінг був спрямований на розвиток комунікативних навичок та підвищення мотивації до пошуку роботи. Завдяки профконсультанту, психологу Олені Сербіній учасниці відпрацювали навички встановлення і підтримки конструктивного діалогу. Також жінки отримали позитивний досвід спілкування в групі, який допоможе в майбутньому будувати конструктивну бесіду з роботодавцем чи колегами по роботі.

Також в лютому фахівцем з профорієнтації Тетяною Мироненко було проведене засідання Клубу для молоді «Успішна молодь». Заняття було присвячене поняттю емоційного інтелекту та його важливості в отриманні роботи мрії. Під час тренінгу були застосовані матеріали навчального курсу «Skills Lab: успішна кар’єра». Цей відеокурс про ключові навички для успішного працевлаштування, розроблений експертною організацією Центр “Розвиток КСВ”, платформою Career Hub за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Окрім теоретичної інформації тренінг був доповнений арт-терапевтичними вправами , спрямованими на краще розуміння власних емоцій.

Детальніше...