Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Валентина Коваленко провела засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

Валентина Коваленко провела засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

30 квітня 2014 року голова районної ради Анатолій Яріш взяв учать у засіданні Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на якому розглянуто ряд актуальних питань.

Розпочинаючи зустріч, голова обласної ради Валентина Коваленко спочатку проінформувала присутніх голів районних рад і учасників наради про свою участь у роботі Верховної Ради України, де 29 квітня відбулися громадські слухання з питання обговорення змін до Конституції України, зокрема, щодо реформування Основного Закону в напрямку розширення прав місцевого самоврядування, балансу між усіма гілками влади, розбудови незалежної судової гілки, забезпечення контролю суспільства за роботою влади тощо.

Голова обласної ради зазначила, що перед народними депутатами України та запрошеними учасниками громадських слухань виступили Голова Верховної Ради України, в.о. Президента України Олександр Турчинов та Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, які наголосили, що саме зміни до Конституції мають забезпечити фундамент демократичних змін як основу побудови країни європейського зразка.

Валентина Коваленко навела декілька прикладів таких змін, а саме: запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Голова обласної ради зауважила, що пропозиції щодо змін до Основного закону були підготовлені Мінрегіоном на основі положень Європейської Хартії місцевого самоврядування, пропозицій вітчизняних експертів з врахуванням позиції польських експертів, які мають успішний досвід впровадження реформи місцевого самоврядування.

Валентина Михайлівна підкреслила, що ключові зміни стосуються розділів ІХ (адміністративно-територіальний устрій) і ХІ (місцеве самоврядування), які викладені в новій редакції, і запропонувала керівникам районів особисто розглянути їх і обговорити на місцях, з роз’ясненнями виступити у місцевих засобах масової інформації, донести запропоновані зміни до громадськості.

Водночас вона передала слова Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, який закликав всі політичні сили до 25 травня 2014 року погодити текст нової редакції.

За його словами, це необхідно, аби «народ України знав, із якими повноваженнями буде обраний новий український Президент».

Потім учасники засідання перейшли до розгляду питань порядку денного. До слова було запрошено Володимира Поліщука – професора ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, співорганізатора заходів Всеукраїнського шевченківського форуму «Свою Україну любіть» та Міжнародного літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», який проінформував присутніх про підготовку і проведення цих заходів.

Володимир Трохимович повідомив, що Черкащина в рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка у травні, 19-22 числа, буде зустрічати сотні гостей із близького і далекого зарубіжжя, вітчизняних громадських активістів, всіх, хто прийде і приїде вклонитися Кобзареві. Плануються заходи на батьківщині Шевченка в Звенигородському районі, в Каневі, в Черкасах та інших пам’ятних місцях.

На засіданні Консультативно-координаційної ради виступив начальник управління МВС в Черкаській області Владислава Пустовар. Присутніх цікавив не лише стан справ із забезпечення і охорони громадського порядку на Черкащині, взаємодії правоохоронців з народними радами, Самообороною, активістами Автомайдану і Правого сектору, але й прозорість і фаховість керівників, що їх зараз призначають на посади в районних відділах міліції.

Значну активність голови районних радах проявили в обговоренні питання про стан функціонування галузі охорони здоров’я. Присутніх проінформували в.о. директора Департаменту з питань охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан і генеральний директор обласного комунального підприємства «Фармація» Олег Борисенко. Вони також дали вичерпні відповіді на запитання.

А ось відведеного регламентом часу для обговорення питання щодо реалізації державної політики у сфері земельних відносин не вистачило. Заступник начальника Головного управління Держкомземагенства у Черкаській області Дмитро Мироненко після короткої інформації чітко відповідав на запитання, але їх було дуже багато, тому прийнято рішення виділити цю тему в окремий захід.

Варто зазначити, що на запитання членів Консультативно-координаційної ради в ході засідання відповідали також представники державної казначейської служби в Черкаській області та ряду інших Департаментів і управлінь облдержадміністрації.

Підсумовуючи, голова обласної ради подякувала членів ради за активність і закликала присутніх забезпечити належну підготовку до відзначення свят 1-го та 9-го Травня, з відповідальністю поставитися до створення належних умов для проведення виборів Президента України і позачергових місцевих виборів.

В роботі Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради взяв участь заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради