Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Цьогоріч понад 6800 безробітних знайшли роботу в аграрному секторі

Цьогоріч понад 6800 безробітних знайшли роботу в аграрному секторі

Сьогодні можна зустріти людей, які асоціюють роботу в агросекторі зі старою технікою, низькими зарплатами та відсутністю кар’єрного зростання. Такі уявлення застарілі. І підтвердженням цього є успішна діяльність роботодавців-аграріїв Черкащини.

По багатьом позиціям, агросфера — флагман в оплаті праці. У 2021 році середня заробітна плата серед вакансій, які надходили до Черкаської обласної служби зайнятості сягала 8706 гривень.

Зарплата спеціаліста залежить, у першу чергу, від займаної посади. У сезон польових робіт механізатори та водії можуть заробляти більше. Все залежить від рівня їхньої продуктивності, досвіду роботи, освіти, професійних навичок.

Із загальної кількості затребуваних професій сільського господарства на Черкащині, значним попитом користуються: оператори машинного доїння, тваринники, плодоовочівники, птахівники та трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва.

Стан сільського ринку праці має свої особливості. Зокрема, робота у сфері сільського господарства зазвичай носить сезонний характер, відповідно і трудитися доводиться за різних погодніх умов. Також всі ми спостерігаємо за тим, що сучасна техніка спроможна виконувати ті види робіт, які раніше виконували робітники. Клопоту може завдати і віддаленість самого місця роботи від населеного пункту.

"Пом’якшити ці проблеми можливо лише за умови створення нових робочих місць, які б забезпечували постійну зайнятість селян, залучення інвестицій для будівництва переробних потужностей в межах територіальних громад та розвитку тваринництва. Цього року серед 8240 заявлених вакансій галузі сільського господарства, понад 6800 наших клієнтів знайшли для себе перспективні пропозиції та влаштувалися на роботу. Кар’єрні радники підбирають роботу з урахуванням доступності транспортного обслуговування. Водночас можна обрати якісні вакансії, де роботодавець пропонує підвіз до місця роботи, або ж надає тимчасове житло. Лідером серед таких працедавців є ПРАТ "Миронівська птахофабрика"", - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Зі слів очільника обласної служби зайнятості, для тих роботодавців, які створюють нові робочі місця, пропонується компенсація частини витрат на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних згідно вимог законодавства. Варто відмітити, що у 2021 році на Черкащині з’явилося 530 нових робочих місць у цій галузі.

З нагоди професійного свята працівників сільського господарства, команда Черкаської обласної служби зайнятості на чолі з Григорієм Дендемарченком висловлює щирі вітання тим, хто обрав справою свого життя - турботу про гарні врожаї! Найперше зичимо кожному міцного здоров’я, добробуту та реалізації найсміливіших задумів у цій не легкій, але надзвичайно важливій сфері. Працівникам бажаємо залишатися затребуваними у цій галузі, а роботодавцям хочеться побажати, щоб їх фінансові можливості дозволяли розвивати якомога більше напрямків роботи, де змогли б працювати безробітні, зокрема жителі села.

За інформацією Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості