Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Привітання з нагоди Дня українських миротворців

Привітання з нагоди Дня українських миротворців

Шановні учасники миротворчих операцій!

Щиро та сердечно вітаю вас з Днем українських миротворців!

Цей День встановлено постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року. Саме сьогодні у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

За ці роки понад 44 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у більш ніж 27 міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети – Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-Д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН. Наразі Збройні Сили України беруть участь в 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 6 країнах світу.

Наші військові проводять заходи з роз’єднання конфліктуючих сторін, відновлюють дороги та інфраструктуру, проводять розмінування місцевості, здійснюють перевезення військ, персоналу місій та цивільних осіб, проводять заходи медичної евакуації, забезпечують безпеку при проведенні виборів в країнах перебування тощо.

Участь Збройних Сил України в Міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки має ключове значення для нашої держави й розглядається як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища і, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Тож у цей День, шановні миротворці, щиро зичу вам непохитної мужності та витримки, міцного здоров’я, успіхів та значних досягнень у сфері захисту інтересів держави.

З повагою голова районної ради Олександр ВАСИЛЕНКО