Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сергій ЧЕРНОВ: Сьогодні повноваження всіх рад незалежно від кількості населення абсолютно однакові

Сергій ЧЕРНОВ: Сьогодні повноваження всіх рад незалежно від кількості населення абсолютно однакові

«Громади мають надавати населенню значну частину якісних послуг, незалежно від кількості населення в них», — прокоментував хід децентралізації президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

«Тобто люди, які проживають на певних територіях, повинні мати однаковий перелік послуг і однаково високу якість отримання таких послуг. І це було основне завдання реформи децентралізації. Наблизити послуги до людей на ті території, де вони проживають. Якщо там не було послуги – вона повинна була з’явитись з урахуванням того, що у райони передані всі місцеві податки і збори і збільшене фінансування, а тому якість всіх послуг повинна буде зрости у рази. Як приклад: на Харківщині проживають близько 2,7 млн людей та понад 200 тисяч переселенців, створено 56 громад, але підходи мають бути усюди однакові.

Від імені Української асоціації районних та обласних рад ми викладали нашу позицію і протягом минулого року керівництву держави на всіх рівнях говорили про всі ризики, яких не уникнути, якщо певні рішення будуть реалізовуватись у тому вигляді, в якому їх було прийнято на вищому рівні. Зокрема, ми пропонували зовсім іншу редакцію. З тим, щоб 2021 рік став перехідним роком, особливо в бюджетній сфері, і щоб ми еволюційним шляхом побачили, чи спроможні громади однаково виконувати повноваження.

Також, ми рекомендували диференційовано поставитись до передачі майна, наприклад, якісь послуги сконцентрувати на рівні укрупнених районів і вони природно повинні там бути. Відрегулювати податкову базу з тим, щоб ті повноваження, які сьогодні виписані в Конституції України і в базовому Законі про місцеве самоврядування, кожен рівень органу влади, – могли реалізувати».

За посиланням на сайт Черкаської обласної ради