Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Лариса Кошова про проведення кампанії з вакцинації проти COVID-19 на Черкащині

Лариса Кошова про проведення кампанії з вакцинації проти COVID-19 на Черкащині

В Україні затвердили дорожню карту провадження щеплень проти коронавірусу в Україні у 2021-2022 роках. Про основні етапи вакцинації населеня та підготовку Черкащини до запровадження цього процесу розповіла заступниця очільника області Лариса Кошова під час брифінгу в ОДА.

На основі рекомендацій українських експертів та низки міжнародних організацій виділили дев’ять пріоритетних груп для вакцинації проти COVID-19, а саме: медичні працівники, військовослужбовці, працівники соціальної сфери, особи, які проживають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки, та працівники таких закладів, люди похилого віку (60 років і старші), працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти, особи віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, особи, які перебувають в місцях обмеження волі, та працівники місць обмеження волі. Вакцинація проти COVID-19 буде виключно добровільною.

– Масове щеплення населення є найефективнішим методом боротьби з коронавірусною інфекцією, – зазначила посадовиця. – Сподіваємось, що вакцинація у лютому 2021 р. Однак терміни можуть незначно зсунутися, все залежатиме від поставки вакцин. Такої масштабної вакцинації Україна ще не проводила. Хочу наголосити, що вона буде добровільною. Держава повинна запропонувати можливість вакцинації, це і буде зроблено, а люди визначатимуться. Зі свого боку МОЗ наполегливо радить пройти вакцинацію проти COVID-19.

Багаторівнева кампанія з вакцинації проти COVID-19 охопить щонайменше 50% населення країни. Вона триватиме протягом 2021-2022 років та буде проходити у 5 етапів:

Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень.

– В області діє 625 пунктів щеплень, – пояснила Лариса Кошова. – Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації. За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації, мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.

Для вакцин, які передбачають холодовий ланцюг з умовами транспортування та зберігання від -70°С, будуть використовуватись як можливості підприємства «Укрвакцина», так і потужності відповідних комерційних підприємств.

За посиланням на сайт Черкаської облдержадміністрації