Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

25 грудня 2013 року відбулося засідання колегії облдержадміністрації

25 грудня 2013 року відбулося засідання колегії облдержадміністрації

25 грудня 2013 року відбулося засідання колегії облдержадміністрації. У роботі засідання взяв участь голова Черкаської районної ради Микола Смірнов.

До порядку денного роботи засідання було внесено два питання: проект Програми економічного і соціального розвитку області на 2014 рік та виконання вимог Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».

Перед початком розгляду основних питань порядку денного Сергій Тулуб вручив державні відзнаки і нагороди, а також сертифікати на отримання ордерів на квартири для інвалідів війни, учасників бойових дій в Республіці Афганістан та сімʼї, що постраждала від наслідків аварії на ЧАЕС.

Повідомивши присутніх про кадрові зміни, що відбулись останнім часом, голова облдержадміністрації коротко охарактеризував соціально-економічну ситуацію в регіоні, наголосивши, що 2013 рік хоча й був сповнений турбот і випробувань, все ж став роком стабільного розвитку Черкащини.

Також голова облдержадміністрації зазначив, що останнім часом з року в рік спостерігається приріст валової сільськогосподарської продукції і у цьому році він становить майже 15 млрд. грн. Протягом року вживались заходи щодо дерегуляції та спрощення ведення бізнесу: були створені Центри надання адміністративних послуг при 6 виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення та 16 райдержадміністраціях тощо. Крім того, завдяки постійній увазі з боку влади забезпечено належну підготовку до святкування 60-річчя створення області та 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

З більш детальною інформацією щодо виконання програми економічного і соціального розвитку області у 2013 році та щодо проекту програми на 2014 рік виступив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Анатолій Костенко. Конкретизувавши результати поточного року, доповідач відзначив, що й надалі основними векторами залишаться: відновлення та створення нових підприємств і виробництв; розвиток промисловості та аграрного сектору; покращення інвестиційного клімату; розбудова інфраструктури; відновлення культурної спадщини й туристичної галузі. Окремо було наголошено на позитивних прогнозах економічного зростання у зв’язку зниженням цін на блакитне паливо, врегулювання торгівельних відносин з іншими державами, а також у разі затвердження у Державному бюджеті зменшення ставки податку на прибуток тощо.

За підсумками обговорення було вирішено прийняти проект програми за основу, доопрацювати його та внести на розгляд сесії обласної ради, що відбудеться 27 грудня, для подальшого затвердження.

Наступним було розглянуте питання виконання вимог Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», з якого поінформувала присутніх начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова. Вона, зокрема, окреслила загальну ситуацію в області стосовно дотримання прав та соціального забезпечення незахищених категорій дітей.

За словами Оксани Іванівни, серед пріоритетів служб у справах дітей Черкащини залишається питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання. Нині в області таких проживає 2 413 дітей, з них 87,5% – виховуються в сім’ях. Зокрема, з початку року було усиновлено 72 дитини, у прийомні сімʼї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 71 дитину; крім того було створено 18 прийомних сімей та 3 дитячі будинки сімейного типу.

Також доповідач зазначила певні успіхи із виконання обласної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Так, впродовж року були забезпечені житлом 67 осіб, з них 12 дітей отримали кімнати у гуртожитках, 7 – квартири, а 48 особам надана можливість проживати у будинках в сільській місцевості.

У рамках обговорення питання також виступили директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк та директор Департаменту охорони здоров’я, депутат обласної ради Володимир Брожик, які, відповідно до компетенції очолюваних структурних підрозділів, розповіли про реалізацію положень Конвенції ООН про права дитини в частині освітнього забезпечення та охорони здоров’я дітей.

Після обговорення питання порядку денного члени колегії прийняли відповідне рішення.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради