Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

11 червня 2020 року комісія завершила заслуховування звітів виконання фінансових планів підприємств комунальної власності Черкаської районної ради за 2019 рік і за І квартал цього року, як передбачено чинним законодавством.

Свої звіти членам комісії представили керівники комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради, Господарського управління експлуатації приміщень Черкаської районної ради, комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального підприємства «Архбюро», комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради, комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради, спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» та комунального підприємства теплових мереж Черкаського району.

Першою звітувала головний лікар комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганна Пантюхіна, яка доповіла про основні показники та результати роботи протягом звітного періоду. Відмітила, що середня заробітна плата працівників КНП «Черкаський районний центр ПМСД» складає близько 15 тисяч гривень. Установа в цілому забезпечена всім необхідним, але поряд з тим є проблема дефіциту кадрів. В районі в первинній медичній ланці працюють 40 % фахівців пенсійного віку. В селах Вергуни та Думанці лікарям по 80 років, в селі Хутори взагалі відсутній лікар. Керівництво медичної установи працює над вирішенням кадрової проблеми.

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

Начальник Господарського управління експлуатації приміщень Черкаської районної ради Михайло Фіалковський доповів про основну проблему – це заборгованість управлінь, відділів райдержадміністрації, інших установ за енергоносії та комунальні послуги, яка складає 82,0 тисячі гривень, що впливає на фінансово-господарську діяльність управління, в тому числі і на виплату працівникам заробітної плати.

Обговоривши суть питання, керівництво району домовилось зібратися окремо та детально розібратися і намітити план подальших дій з мінімізації ризиків загострення ситуації.

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

Доповідаючи про діяльність комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради головний лікар Микола Гуськов акцентував увагу на роботу установи в нових реформованих умовах. В 2019 році в лікарні працювало 612 осіб, в 2020 році – працює 473 особи. Фінансово-господарська стабільність медичного закладу залежить від надходження коштів з Національної служби здоров’я України за надані послуги. На сьогодні Черкаська центральна районна лікарня надає 13 пакетів послуг, посилено працюють над розширенням можливостей та різноманітності надання послуг. Позитивні зміни в даному напрямку могли б здійснитися після придбання лікарнею комп’ютерного томографа, вартість якого складає 3,3 мільйона гривень.

Щодо участі працівників Черкаської центральної районної лікарні у роботі військово-лікарської експертизи з метою визначення ступеня придатності до військової служби на сьогодні досягнуто домовленості щодо вирішення даного питання.

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

В комунальному некомерційному підприємстві «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради також складна ситуація з фінансовим забезпеченням установи. Вони можуть надавати лише 3 пакети медичних послуг. Для їх збільшення директор комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради Олександр Кізян працює над питанням взяття в тривалу оренду лапароскопічної стійки та відеофіброгастроскопа. В медичному закладі в 2019 році працювало 130 осіб, зараз працює – 100 осіб, заплановано залишити працюючих – 74 особи.

Депутат районної ради Олександр Муцалханов поцікавився, яка ситуація з роботою кабінету УЗД, на що директор КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Олександр Кізян повідомив, що послуги надаються в штатному режимі і повністю ведеться відповідний облік.

Звітуючи, директор спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» Станіслав Швед повідомив, що протягом 2019 року реалізовано лісопродукції на суму 5 мільйонів 92 тисячі гривень, сплачено податків на суму 3 мільйони 306 тисяч гривень. В господарстві обліковується 6 тисяч га лісових масивів. В цілому ситуація по фінансово-господарській діяльності підприємства задовільна, але є ряд проблем, в тому числі і по здачі в оренду частини адміністративно-виробничих будівель по вул. Першотравнева 63, села Червона Слобода.

Досить гостро і емоційно проходило звітування комунального підприємства теплових мереж Черкаського району. Адже, враховуючи завершення процесу адміністративно-територіальної реформи, стане питання подальшої діяльності підприємства. Також паралельно розглядалося важливе питання підготовки до нового опалювального сезону. Час невпинно спливає, необхідно бачити перед собою першочергові завдання, які необхідно виконати до середини жовтня. В процесі діалогу директор комунального підприємства теплових мереж Черкаського району Володимир Лищенко наполягає на тому, щоб повернути підприємству можливість надавати послуги комунальному закладу «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» в селі Геронимівка та комунальному закладу «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна»» в селі Руська Поляна. Адже після завершення опалювального сезону даним установам цілий рік подається гаряча вода, за рахунок підігріву якої комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району має відповідний прибуток.

Завершено роботу комісії по заслуховуванню звітів комунальних підприємств

Задля конкретного і детального бачення суті питання керівництвом району домовлено на наступному тижні провести зустріч безпосередньо в комунальному закладі «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» в селі Геронимівка та комунальному закладі «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна»» в селі Руська Поляна, де оцінити ситуацію і по можливості прийняти виважені рішення.

Також під час обговорення, враховуючи закінчення процесу адміністративно-територіальної реформи, головою ради Олексієм Собком всім без виключення доповідачам було дано доручення привести у відповідність до чинного законодавства правовстановлюючу документацію підпорядкованих підприємств.

Після заслуховувань голова районної ради нагадав присутнім, що по завершенню звітів буде підготовлено протокол засідань з пропозиціями та рекомендаціями по кожному із підприємств.

Голова районної ради Олексій Собко подякував членам комісії, депутатам за їхню активну позицію, за конструктив та подальше продовження співпраці задля розвитку Черкаського району.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради