Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі

Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі

З метою вирішення ряду актуальних питань сьогодення в сесійній залі районної ради проведено нараду з сільськими головами. Участь в нараді взяли голова ради Олексій Собко, заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Петро Коренюк, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, начальники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району.

Звертаючись до присутніх заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк відмітив, що на сьогодні є ряд важливих питань, які необхідно розглянути і одне із них - це реформування медичної галузі в районі, адже з першого квітня цього року медичні заклади вторинного рівня переходять на фінансування з Національної служби здоров’я України і для налагодження відносин з нею необхідно виконати ряд відповідних робіт.

Про діяльність комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради в рамках реформування медичної галузі доповіла головний лікар, депутат районної ради Ганна Пантюхіна, яка відмітила, що на сьогодні установа заключила договір з НСЗУ та має відповідну ліцензію по наданню медичних послуг. 80 % населення району оформили декларації з сімейними лікарями КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Окремо подякувала Степанківському сільському голові Ігорю Чекаленку та Будищенському сільському голові Григорію Приходьку за будівництво приміщень нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Практично всі заклади охорони здоров’я первинного рівня забезпечені автомобільним транспортом. Поряд з тим, відмітила про певні проблеми, а саме: потреба в сімейних лікарях, забезпечення сімейних лікарів якісними житловими умовами та умовами праці, покращення матеріально-технічної бази медичних амбулаторій.

Обговорено процес реформування медичної галузі в Черкаському районі

Під час запитань - відповідей було обговорено утримання в медичних амбулаторіях санітарок та двірників. Різні думки були висловлені зі сторони сільських голів та головного лікаря Ганни Пантюхіної. В свою чергу вирішенням даної проблеми поділилася заступник Білозірського сільського голови, депутат районної ради Ірина Грищенко, яка зазначила, що провівши детальний аналіз роботи медичних працівників було відшукано оптимальну кількість медичного та обслуговуючого персоналу медичного закладу.

Голова ради Олексій Собко поцікавився у присутніх голів ОТГ чи є раціональним створення в утворених об’єднаних територіальних громадах своїх центрів первинної медико-санітарної допомоги, на що було дано відповідь, що це право безпосередньо громади і в громаді повинно бути близько 10 тисяч жителів.

Про готовність до відносин медичних закладів вторинного рівня з Національною службою здоров’я України доповіли головний лікар комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради. Депутат районної ради Микола Гуськов та виконуючий обов’язки керівника комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с.Мошни» Черкаської районної ради Олександр Кізян.

Також були розглянуті та обговорені питання про комплектування призовної комісії та медичної призовної комісії медичними працівниками, про утримання місцевої пожежної команди № 2 с. Леськи місцевої пожежної охорони Черкаського району, про співфінансування придбання обладнання для їдалень закладів загальної середньої освіти та про співфінансування ремонту доріг загального користування місцевого значення.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради