На медичній раді обговорено результати роботи вторинної ланки галузі охорони здоров’я Черкаського району за 2019 рік та перспективи діяльності на 2020 рік
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 06 лютого 2020, 12:41
- Перегляди: 430
Піклуючись про розвиток галузі охорони здоров’я Черкаського району та переймаючись питаннями належного функціонування медичних закладів голова районної ради Олексій Собко спільно з заступником голови райдержадміністрації Петром Коренюком та заступником голови районної ради Сергієм Степанюком взяли участь у засіданні Медичної ради, на яку були запрошені виконуючий обов’язки керівника комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с.Мошни» Черкаської районної ради Олександр Кізян, завідувачі відділеннями, районні фахівці, старші медичні сестри комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради.
З детальною інформацією про результати роботи комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради за 2019 рік звернувся до присутніх головний лікар Микола Гуськов. Зазначив, що робота закладу була спрямована на збереження і зміцнення здоров’я населення району, забезпечення доступною і якісною медичною допомогою згідно з реальними потребами. Доповів про фінансово-господарську діяльність. Зокрема, уточнений бюджет на 1 жителя району – 789,87 грн. (проти 781,38 грн. в 2018 році).
Середньомісячна заробітна плата працівників КНП «Черкаська центральна районна лікарня» за 2019 рік склала 5 195 грн. з розрахунку на 1 штатну посаду (в 2018 році – 4 787 грн.) . Наказом МОЗ України від 19.09.2019 №1946 видано ліцензію на медичну практику КНП «Черкаська центральна районна лікарня». В жовтні 2019 року заклад підтвердив статус «Лікарня доброзичлива до дитини» до 2022 року. В минулому році заклад зареєстровано в Національній службі здоров’я України. В поліклінічному відділенні медичного закладу впроваджена та функціонує сучасна система для управління потоками пацієнтів «Поліклініка без черг».
Сьогодні в КНП «Черкаська центральна районна лікарня» працює 495 осіб медичного та обслуговуючого персоналу, з них лікарів - 90, середнього медичного персоналу - 196. Більшість з них мають вищу та першу кваліфікаційну категорії, що свідчить про високий професіоналізм.
Основні напрямки діяльності лікарні у 2020 році: впровадження медичної інформаційної системи, що покращить доступність пацієнтів до послуг закладу та достовірність статистичного обліку; заключення договору з НСЗУ, який передбачає удосконалення фінансових механізмів функціонування закладу; реконструкція з 1-го по 4-й поверхи будівлі КНП «Черкаська центральна районна лікарня» та укріплення і оновлення матеріально-технічної бази.
Підсумовуючи свою доповідь, Микола Гуськов подякував працівникам медичного закладу за проведену роботу в 2019 році, побажав успіхів та натхнення у праці в подальшому, а також відмітив, що в черговий раз КНП «Черкаська центральна районна лікарня» здобула перше місце в рейтингу центральних районних лікарень Черкаської області.
Про роботу комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с.Мошни» Черкаської районної ради в 2019 році коротко доповів виконуючий обов’язки керівника Олександр Кізян, який повідомив, що на сьогодні в лікарні обліковується 130 штатних посад. Заклад перебуває в стадії оптимізації, пошуку оптимальної та продуктивної кількості професійних фахівців. Враховуючи фінансування медичного закладу з 1 квітня цього року Національною службою здоров’я України зазначив про організаційно-господарські заходи в даному напрямку.
Продовжуючи роботу Медичної ради було заслухано окремо по кожному медичному напрямку завідуючих відділеннями КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Аверьянова В. О., . Шутяєву Т. П., Буднікову О. В., Будавіцького В. А..
Зі своїм баченням, роздумами та порадами звернувся до присутніх голова ради Олексій Собко, який наголосив на тому, що зараз в активній фазі йде продовження реформи галузі охорони здоров’я вторинного рівня. Змінюються не лише умови надання медичних послуг, а й сама філософія і сутність їх надання. Тобто, фінансування медичного закладу буде залежати виключно від кількості та різноманітності наданих медичних послуг.
Починаючи з 1 квітня фінансувати медичні заклади буде Національна служба здоров’я України на підставі укладених договорів. Для отримання фінансування необхідно кардинально перебудувати систему надання послуг: в першу чергу обладнати робочі місця лікарів комп’ютерною технікою з відповідною програмною системою, забезпечити умови для надання медичних послуг, у відповідності до вимог НСЗУ, що наразі дуже складно зробити. Зазначив також, що на жаль КНП «Черкаська центральна районна лікарня» не увійшла у перелік 8 медичних закладів області, визначених МОЗ України опорними.
Порадив у господарській діяльності дотримуватися певних складових, а саме географічного розміщення лікарні відносно обласного центру та інших медичних закладів міста Черкаси, асортимент надання медичних послуг, фаховість, професійність та новаторство лікарів, матеріально-технічне забезпечення. Зазначені складові дадуть змогу конкурувати з іншими медичними закладами області в умовах реформування галузі охорони здоров’я. Зауважив на відсутності координованості дій та відсутності співпраці сімейних лікарів з фахівцями медичних закладів вторинної ланки.
Олексій Петрович наголосив на необхідності до 1 березня цього року обладнати робочі місця лікарів комп’ютерною технікою з відповідною програмною системою у відповідності до вимог НСЗУ. На завершення побажав медичним працівникам професійних успіхів, розвитку медичного закладу та сталого фінансового забезпечення.
В свою чергу заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, вислухавши нарікання завідувачів відділень КНП «Черкаська центральна районна лікарня» на відсутність співпраці з боку працівників комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради, анонсував проведення спільної наради, а також наголосив на тому, що стадія реформування, де б вона не була, це завжди складно. ЇЇ необхідно пройти і з новими баченнями і перспективами працювати на покращення надання медичних послуг населенню.
Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради