Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент

Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Він виписує процедуру імпічменту.

Процедура усунення президента з поста входить до одного з 37 повноважень Верховної Ради України, які визначені Конституцією України.

Щоб оголосити імпічмент президента, це питання спершу має бути ініційоване парламентською більшістю та підтримане мінімум 226 голосами народних депутатів.

Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Згодом висновки і пропозиції ТСК розглядаються на засіданні парламенту.

Рішення про звинувачення Президента України Верховна Рада України приймає за наявності підстав і не менш ніж 300 голосами.

Після цього справу перевіряє Конституційний Суд України. Він надасть Раді висновок щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент.

У свою чергу, Верховний Суд України передає парламенту висновок про те, що діяння, в яких звинувачується Президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Далі рішення про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту своїми голосами мають підтримати як мінімум 338 народних депутатів –три чверті від конституційного складу.

У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання його обов'язків покладається на голову Верховної Ради України.

Ухвалення закону має забезпечити фактичну реалізацію Конституції України щодо імпічменту. Документ визначає склад тимчасової слідчої комісії, статус спеціального прокурора та спеціальних слідчих, які будуть вести розслідування.

За інформацією Офісу Президента України