Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Свято вишиванки у Черкаському районі

Свято вишиванки у Черкаському районі

Сьогодні вся країна відзначає одне з найсамобутніших свят української культури – День вишиванки. Цей день покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Традиційно, цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання в українській вишитій сорочці, висловлюючи цим самим національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість. Вишиванці присвячені вірші та пісні, які передаються від покоління до покоління.

Свято вишиванки у Черкаському районі Свято вишиванки у Черкаському районі

Вишиванка - це оберіг, генетична пам’ять українців. Це символ національної гордості, порядності, здоров’я, краси, щасливої долі, чесності, любові, святковості. Символіка вишивки та кольори залежать від того кому, та з якої нагоди призначається вбрання. Вишивають не лише одяг, а й предмети домашнього вижитку (рушники, наволочки, простирадла).

Свято вишиванки у Черкаському районі Свято вишиванки у Черкаському районі

Вишиванки різних регіонів України відрізняються не тільки символами, а й кольорами, орнаментом та технікою виконання. Та в одному вишиванки схожі, вони мають на меті залучити благополуччя, кохання і щасливу долю.

Свято вишиванки у Черкаському районі Свято вишиванки у Черкаському районі

Черкаський район долучився до святкування. Працівники районної ради на чолі з головою Олексієм Собком, працівники районної державної адміністрації та жителі територіальних громад району демонстрували свої вишиванки. А дитячий танцювальний колектив «Берег надії» Червонослобідської дитячої музичної школи ще й танцювальні здібності. Вишиванка кожного учасника свята була унікальною. Люди були усміхнені, у піднесеному настрої, та по іншому не могло й бути, адже у вишитому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради