Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району

Збільшення обсягів промислового і сільськогосподарського виробництва шляхом модернізації існуючих виробничих потужностей, забезпечення раціонального використання наявних коштів місцевих бюджетів і збільшення їх соціальної спрямованості, а також виведення заробітної плати із «тіні» – такі пріоритети роботи Черкаського району було окреслено під час наради щодо соціально-економічного розвитку краю.

– Для вирішення нагальних проблем району необхідно об’єднати зусилля кожного із нас, – сказав голова облдержадміністрації Сергій Тулуб розпочинаючи зустріч. – У першу чергу, слід підвищувати ефективність виробництва. Держава запропонувала відповідні механізми підтримки. Насамперед, це Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності з метою створення нових робочих місць». Роботу з його застосування необхідно посилити. Це дозволить модернізувати реальний сектор економіки, використовуючи державну підтримку. Необхідно посилити роботу з підтримки місцевого виробника в рамках загальнообласної інформаційної компанії «Товар Черкащини». Району тут є над чим працювати. У процесі європейської інтеграції для нас головне - захистити свого виробника.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району

Так, за комплексною оцінкою роботи за 9 місяців район обіймає 4 місце в області та перше – за обсягами прямих іноземних інвестицій, які у розрахунку на душу населення становлять 7,8 тисяч доларів США.

– Попри те, що темпи соціально-економічного розвитку області дещо уповільнилися, економіка і надалі працює стабільно, – повідомив голова районної державної адміністрації Олег Костиря. – Левова частка у валовому виробництві належить сільськогосподарським підприємствам. Господарствами району цьогоріч зібрано рекордний урожай 112,6 тисяч тонн зернових і зернобобових культур, що на 5,6 тисяч тонн більше урожаю минулого року. При цьому з одного гектара землі аграрії зібрали 57,7 центнери. Окрім того, реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі збільшилася на 3,4 відсотки та становить 36,8 тисяч тонн. Зріс також надій молока – у розрахунку на середнє поголів’я корів становить 4,375 тонни.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району

Втім, є і приводи для занепокоєння. Зокрема, як наголосив очільник району, на 20 відсотків зменшилося виробництво яєць та на 14,2 відсотки скоротилося поголів’я великої рогатої худоби. Над подоланням проблем у районі вже активно працюють.

– Із метою покращення ситуації, що склалася у тваринницькому комплексі, у Сагунівському сільськогосподарському товаристві «Ломовате» введено в експлуатацію доїльний зал вмісткістю на 400 корів, а на підприємстві «РВД-Агро» у селі Червона Слобода проведено реконструкцію тваринницького комплексу під родильне відділення із доїльним залом, – розповів Олег Валерійович. – Окрім того, господарство планує закупити 300 нетелів.

Під час наради мали можливість висловитись і жителі району. Відтак, мешканці сіл Леськи та Степанки підняли питання реконструкцій у своїх населених пунктах дошкільних навчальних закладів.

Сергій Тулуб доручив керівництву району та керівникам відповідних структурних підрозділів протягом тижня узагальнити проблеми, що виникли навколо реконструкції дитячих садочків, та якнайшвидше добудувати їх.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб в селі Яснозір’я провів нараду щодо соціально-економічного розвитку Черкаського району

Окрім іншого, у районі за дорученням губернатора з’явиться новий шкільний автобус та буде збудовано 5 спортивних майданчиків.

Сергій Борисович акцентував увагу на розвитку інфраструктури на селі: «У перше за останнє десятиліття дано поштовх до відродження сільської інфраструктури. Так, обсяг капітальних видатків у розвиток сільських територій зріс на 83 млн.грн. Для створення нових робочих місць на селі поновлено роботу 25 молочно-товарних ферм та 47 кооперативів».

Очільник області наголосив на тому, що Президент України постійно наголошує на потребі створення гідних умов життя незалежно від місця проживання. Для цього в області діє програма «Село Черкащини – 2020», започатковано конкурси на краще село.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради