Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулась нарада за участю сільських голів

Відбулась нарада за участю сільських голів Відбулась нарада за участю сільських голів

13 лютого 2019 року голова районної ради Олексій Собко взяв участь у нараді із сільськими головами, яку провів голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш. Метою наради слугувало вирішення актуальних питань сьогодення, які накопилися в різних сферах діяльності сільських рад.

На порядок денний внесено питання, а саме: про реорганізацією місцевої пожежної охорони Черкаського району; про шляхи співпраці між органами місцевого самоврядування та головного управління ДФС у Черкаській області в рамках податкових новацій 2019 року: про реалізацію прав на земельні частки(пай), що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, кооперативам, акціонерним товариствам на праві колективної власності; доцільність передачі на баланс ОТГ приміщень котелень, що знаходяться в комунальній власності району на балансі КПТМ та розміщені на території ОТГ; про передачу у комунальну власність ОТГ Червонослобідської сільської ради комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради; про проведення 26 лютого 2019 року у с. Мошни районного заходу з нагоди вшанування подвигу героїв Небесної Сотні за участю учасників АТО(ООС) та інші.

По першому питанню доповів начальник Черкаського міськрайонного відділу управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Хижняк, який доповів про підсумки роботи за 2018 рік, правові засади діяльності пожежної охорони та перспективи подальшого розвитку служби в умовах утворення ОТГ.

Відбулась нарада за участю сільських голів

В свою чергу голова райдержадміністрації Анатолій Яріш звернув увагу сільських голів та начальника фінансового управління щодо аналізу та розробки перспективного плану та можливості фінансування місцевої пожежної охорони.

Про реалізацію прав на земельні частки(пай), що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, кооперативам, акціонерним товариствам на праві колективної власності доповіла заступник начальника управління – начальник відділу державної реєстрації – державний реєстратор управління економіки райдержадміністрації Інна Воскобійник, яка зазначила, що відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток(паїв)», нова редакція якого набрала чинності 01.01.2019, у разі якщо до 1 січня 2025 року власник не витребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така не витребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради ( у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

За позовом власнику не витребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення.

Начальник відділу комунальної власності виконавчого апарату районної ради Руслан Яковлев доповів про доцільність передачі на баланс ОТГ приміщень котелень, що знаходяться в комунальній власності району на балансі КПТМ та розміщені на території ОТГ. На території Черкаського району теплопостачання здійснює Комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району, засновником якого є Черкаська районна рада.

КПТМ Черкаського району надає послуги з теплопостачання у заклади освіти та населенню на території Червонослобідської та Руськополянської об’єднаних територіальних громадах, сіл Мошен та Яснозір’я.

Відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України, фінансування бюджетних установ переданих районною радою із спільної власності територіальних громад сіл району у власність об’єднаних територіальних громад здійснюється за рахунок бюджету такої громади. Відповідно оплата послуг з теплопостачання має здійснюватися з бюджету об’єднаної територіальної громади.

На даний час КПТМ Черкаського району здійснює теплопостачання Червонослобідським ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2, Хутірській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Дошкільному навчальному закладу «Ластівка» с. Хутори, населенню с. Хутори, Геронимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, населенню с.Геронимівка.

Тому ми б хотіли почути думку представників об’єднаних територіальних громад щодо подальшої закупівлі послуг з теплопостачання чи відмови від послуг КПТМ Черкаського району з теплопостачання.

Після даної наради Черкаською районною радою сільським радам об’єднаних територіальних громад будуть надіслані листи про надання пропозицій щодо теплопостачання об'єктів об’єднаних територіальних громад.

Також, на нараді розглянуто питання щодо передачі у комунальну власність ОТГ Червонослобідської сільської ради комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради; про проведення 26 лютого 2019 року у с. Мошни районного заходу з нагоди вшанування подвигу героїв Небесної Сотні за участю учасників АТО(ООС); про проходження весняної повені та заходи щодо попередження підтоплення територій та будівель; про організацію виконання планових завдань щодо призову на строкову військову службу громадян України весною 2019 року та інші.

По закінченню наради головою районної державної адміністрації були дані відповідні доручення.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ