Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Історія успіху: попри стереотипи молодий хлопець навчається за професією перукаря

Історія успіху: попри стереотипи молодий хлопець навчається за професією перукаря

Громадяни, зокрема, з числа осіб, які переїжджають на Черкащину з тимчасово окупованої території, мають можливість в службі зайнятості отримати широкий спектр соціальних послуг, а саме: підбір постійної або тимчасової роботи; організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації; допомога безробітним, які виявили бажання розпочати власну справу, а також профорієнтаційні, інформаційні послуги.

«Внутрішньо переміщені особи перебувають під особливою увагою служби зайнятості, – зазначив Олександр Гриценко, директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. – Фахівці в роботі з цими клієнтами забезпечують надання їм адресної допомоги з урахуванням професійного досвіду, здатності конкурувати на ринку праці тощо. У кожному конкретному випадку ретельно відпрацьовуються всі можливі підходи до вирішення питання працевлаштування».

Наприклад, 19-ти річний Ілля, який раніше проживав в Луганській області, був змушений з тимчасово окупованої території переїхати до бабусі в с. Червона Слобода. Оскільки у хлопця була лише базова середня освіта, він одразу ж звернувся до місцевої школи для отримання повної та навчається зараз екстерном. Нажаль, знайти роботу з достойною оплатою праці не маючи освіти – складно. Але Ілля - цілеспрямована, наполеглива та відповідальна людина. Він звернувся до Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості для пошуку варіантів зайнятості. Як виявилось, молодий чоловік завжди мріяв стати перукарем. Серед актуальних вакансій була пропозиція для Іллі від місцевого барбершопу – чоловічої перукарні. На замовлення роботодавця фахівці філії направили хлопця на навчання за професією «Перукар» у Вище професійне училище, де він зараз навчається, готується стати професіоналом своєї справи та має гарантію працевлаштування після закінчення.

За минулий рік в Черкаській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості мали статус безробітного 6 осіб з числа внутрішньо-переміщених осіб. 5 з них були працевлаштовані на направленням служби зайнятості, в тому числі 1 особа з компенсацією роботодавцю виплати єдиного соціального внеску. Проходили професійну підготовку або перепідготовку 3 особи, 2 з яких уже успішно працевлаштувались по закінченню навчання. На сьогоднішній день на обліку філії перебуває 1 особа, яка навчається.»

За інформацією Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості