Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проект районного бюджету на 2019 рік обговорено на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення

Цього дня на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення розглянуто проект районного бюджету на 2019 рік. В роботі комісії взяли участь голова ради Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, депутати районної ради, начальники відділів виконавчого апарату районної ради, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Шокот спочатку коротко ознайомила присутніх зі змінами до рішення районної ради від 21.12.2017 №20-7/VII «Про районний бюджет на 2018 рік». Відмітила про швидку та чітку роботу у відносинах з управлінням Державної казначейської служби України у Черкаському районі, враховуючи закінчення бюджетного року.

Потім Ганна Шокот детально ознайомила присутніх з основними показниками районного бюджету на 2019 року. Відмітила, що враховуючи утворення Руськополянської, Сагунівської, Леськівської та Червонослобідської об’єднаних територіальних громад районний бюджет зменшився на 55 відсотків. Зазначила, що обсяг доходів районного бюджету на 2019 рік прогнозується в сумі 405320,4 тис. грн., з них доходи загального фонду – 43606,8 тис. грн., спеціального – 6902,5 тис. грн., базова дотація – 11350,3 тис. грн., додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я – 13681,6 тис. грн., освітня субвенція – 46903,5 тис. грн., медична субвенція – 16943,4 тис. грн., інші субвенції з державного бюджету – 264523,4 тис. грн., інші субвенції з місцевих бюджетів – 1408,9 тис. грн.. Податок на доходи фізичних осіб залишається основним джерелом надходжень районного бюджету – 99,3 відсотків. Районний бюджет на 2019 рік збалансований, обсяг видаткової частини визначено у сумі 405320,4 тис. грн., з яких 398417,9 тис. грн. – видатки загального фонду, 6902,5 тис. грн. – видатки спеціального фонду. Доповіла про те, що фінансування заходів та утримання закладів галузі освіти по загальному фонду передбачено в розмірі 19,3 відсотка районного бюджету, охорони здоров’я – 10,4 відсотка, соціального захисту та соціального забезпечення – 65,3 відсотка, культури і мистецтва – 0,8 відсотка, фізичної культури і спорту – 0,2 відсотка, державне управління – 0,7 відсотка.

Під час обговорення проекту районного бюджету на 2019 рік начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Григорчук запропонувала врахувати субвенцію Чорнявської сільської ради на харчування учнів Чорнявського НВК. Завідуюча поліклініки Черкаської центральної районної лікарні, депутат районної ради Ольга Буднікова відмітила про дефіцитне фінансування Черкаської центральної районної лікарні в 2019 році. Зазначила, що вартість енергоносіїв з травня 2019 року буде піднята на 25 відсотків, в бюджеті закладено підняття вартості лише 15 відсотків. Забезпеченість ліками на низькому рівні, надання послуг хворим на ниркову недостатність передбачається в сумі 48 тисяч гривень, а на рік потрібно 300 тисяч гривень.

В обговоренні районного бюджету на 2019 рік також взяв участь голова ради Олексій Собко, який повідомив, що перед проведенням засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення з головними розпорядниками коштів було детально розглянуто та узгоджено всі показники фінансування в розрізі кожної галузі. Наголосив на тому, що дійсно районний бюджет на 2019 рік є досить складним, бо більше половини фінансових ресурсів будуть надходити до бюджетів об’єднаних територіальних громад. Відмітив також, що кошти, які надходили в минулі роки до районного бюджету не зникли, вони, так би мовити, перерозподілилися серед бюджетів районного та об’єднаних територіальних громад. Тому, підсумовуючи сказане, запропонував керівникам галузей для повноцінного фінансування діяльності установ, організацій, заходів, програм та іншого співпрацювати з об’єднаними територіальними громадами.

Погоджуючись з думкою голови ради начальник фінансового управління Ганна Шокот також запропонувала знаходити спільну мову з керівниками об’єднаних територіальних громад для фінансування відповідних заходів.

Також на засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення були розглянуті питання про встановлення умов оплати праці голові районної ради Собку О.П. на 2019 рік та про встановлення умов оплати праці заступнику голови районної ради Степанюку С.О. на 2019 рік.

Всі питання, які сьогодні були розглянуті, одноголосно членами комісії рекомендовані до внесення на розгляд позачергової сесії районної ради.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ