Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Екскурсія на виробництво – цікаве знайомство з професією!

Екскурсія на виробництво – цікаве знайомство з професією! Екскурсія на виробництво – цікаве знайомство з професією!

Народна мудрість каже: «Краще один раз побачити, ніж сто раз почути». І це правда, адже побачене на власні очі справляє на нас більше враження та надовго залишається в пам’яті, ніж те, про що ми чули навіть сотні разів.

Відповідно до плану реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки та з метою розширення уявлень школярів про різноманітність професій, ознайомлення зі специфікою діяльності підприємств та умовами праці на них, а також орієнтації школярів на здобуття робітничих професій фахівцями Черкаського районного центру зайнятості 19 квітня поточного року організовано професіографічну екскурсію на підприємства міста. У заході взяли участь 21 учень з 8, 9 та 11 класів Худяківської ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаського району та 2 педагогічних працівника.

Спершу учні відвідали сучасне підприємство ТОВ «Світ ласощів» - вітчизняного лідера в галузі виробництва вафельної продукції, рулетів, бісквітів, кексів тощо. На підприємстві розповіли дітям про його історію, яка починається з 2000 року. Виробничі потужності підприємства на сьогоднішній день дозволяють виробляти понад 150 тонн кондитерських виробів на добу, асортимент продукції представлений 150 найменуваннями солодощів, 70% з яких - це оригінальні кондитерські вироби, розроблені власними фахівцями. Компанія інтенсивно розвивається, постійно інвестуючи кошти в модернізацію виробничих потужностей, поліпшення якості та розширення асортиментного ряду та запрошує на роботу працівників понад 12 спеціальностей та професій. До речі, у смакових якостях виробів підприємства діти змогли переконатися особисто.

Учні відвідали також спільне українсько-німецьке поліграфічне підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ "ІМПРЕС", яке створене в 1995 році та спеціалізується на виробництві самоклеючих етикеток. Компанія з чисельністю працюючих 100 осіб забезпечує високотехнологічними етикетками широке коло виробників харчової, винно-горілчаної, парфумерно-косметичної, фармацевтичної продукції, побутової хімії та агрохімії, в тому числі поставляє продукцію за кордон. З особливостями виробничого процесу дітей ознайомив заступник директора підприємства Тимошенко Олег Миколайович.

Слід зазначити, що під час екскурсії для дітей були створені умови, завдяки яким вони могли спостерігати за особливостями виробничого процесу та професіями, які задіяні у виробництві, роботою працівників безпосередньо на робочих місцях, отримувати відповіді на свої запитання, що справило на них сильне враження.

В свою чергу, фахівці з профорієнтації служби зайнятості наголошують дітям, що сьогодні працювати за робітничою професією – престижно та перспективно, адже на ринку є велика потреба в кваліфікованих професійних кадрах, і служба зайнятості може допомогти зорієнтуватися серед актуальних на ринку праці професій і спеціальностей та здійснити свідомий власний вибір майбутньої професійної діяльності.

Проведення профорієнтаційних екскурсій на підприємствах допомагає учням у формуванні уявлення про майбутню професію та є дієвим чинником у пропагуванні робітничої праці – цікавої, творчої та затребуваної.

За інформацією Черкаського району центру зайнятості