Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Взаємовигідна співпраця роботодавця і безробітного

Взаємовигідна співпраця роботодавця і безробітного

З приходом весняного тепла та в зв’язку з початком весняно-польових робіт в районі, багато підприємств мають дефіцит робочої сили і тому в цей час особливо актуальними та затребуваними стають тимчасові роботи. Для роботодавців організація тимчасових робіт – перспективний напрям співпраці зі службою зайнятості, адже вони мають можливість залучити необхідну додаткову робочу силу з числа безробітних до виконання нагальних другорядних робіт та не відволікати основний персонал від виробничого процесу.

У 2017 році такою можливістю скористалися 32 роботодавця та залучили до тимчасових робіт 185 безробітних. Найчастіше тимчасові роботи організовують підприємства переробної галузі та виробники сільськогосподарської продукції, але скористатися такою послугою служби зайнятості може будь-який роботодавець, не залежно від форми власності.

І хоч більшість підприємств залучає безробітних до виконання тимчасових робіт на короткі терміни, серед них підприємства рибної та переробної промисловості, існує можливість укладати з безробітними строкові трудові договори до 180 календарних днів, як практикують сільськогосподарські товариства. Також керівники підприємств у процесі виконання безробітними тимчасових робіт мають можливість оцінити їхні професійні здібності та особистісні якості й врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу.

У разі виникнення на підприємстві потреби у виконанні певного обсягу робіт, що передбачає залучення додаткової робочої сили, роботодавці подають до центру зайнятості заявку із зазначенням відповідних вимог та побажань. В свою чергу служба зайнятості направляє на підприємства для виконання вищезазначених робіт безробітних громадян без зняття із обліку, що дає можливість тимчасовому працівнику отримати і заробітну плату і виплату допомоги по безробіттю.

Саме такий вид тимчасової зайнятості дозволяє оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі для виконання нагальних робіт, в яких є невідкладна потреба.

За інформацією Черкаського районного центру зайнятості