Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров’я на Черкащині

Голова районної ради взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров’я на Черкащині Голова районної ради взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров’я на Черкащині

21 березня 2018 року голова районної ради Олексій Собко взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров'я, яку проводив голова обласної ради Олександр Вельбівець з головами районних рад та керівниками комунальних установ та закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області і перебувають у підпорядкуванні обласної ради, щодо впровадження секторальних реформ, як невід’ємної складової процесу децентралізації, в галузі медицини.

У цій зустрічі також взяв участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас.

Про стан діяльності в сфері охорони здоров’я населення області перед учасниками цього заходу виступили головні лікарі: обласної дитячої лікарні – Микола Кондрацький, обласної лікарні – Олександр Дудник, обласного онкологічного диспансеру – Віктор Парамонов та кардіологічного центру – Світлана Журба. 

Також голови районних рад заслухали заступника головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки Олександра Новохацького, директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна, генерального директора ОКП «Фармація» Валентину Ніколенко, а також ректора медичної академії Інну Губенко.

Загалом мова йшла про стан фінансового забезпечення установ і закладів, матеріально-технічного і кадрового забезпечення, їх діяльності в умовах децентралізації та реформування медицини в Україні, спільних дій виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення як злободенних проблем, так і тих, які необхідно вирішувати в найближчій перспективі тощо.

Після обговорення Олександр Вельбівець запропонував учасникам наради-зустрічі відвідати деякі медичні заклади.  

Голова районної ради взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров’я на Черкащині

Спочатку вони відвідали обласну дитячу лікарню. Головний лікар Микола Кондрацький показав нове сучасне і унікальне обладнання, яким оснащено заклад за рахунок коштів обласного бюджету і часткового співфінансування місцевих бюджетів, розповів про досягнення позитивних результатів у наданні допомоги дітям різних вікових категорій, в тому числі з патологіями тощо.

Гості ознайомилися з роботою персоналу відділу новонароджених і недоношених дітей, ортопедо-травматологічного відділення, центру реабілітації дітей та відновного лікування. Особливо вразило відвідувачів відділення ЛФК, де їм було продемонстровано роботу локомату, на якому проводять розробку гомілково-ступеневих суглобів у дітей та навчають ходити тих, хто хворіє церебральним паралічем, а також неонатальний центр, де дітей практично «виривають з лап смерті».

Потім голови районних рад відвідали онкологічний диспансер, де їх зустрів головний лікар Віктор Парамонов. Він запросив оглянути радіологічний центр, в якому хворі на рак лікуються методом радіаційного опромінення; центр мамології, кабінет «Здоров’я жінки» та розповів про проблеми, які необхідно вирішувати в онкодиспансері тощо.

Голова районної ради взяв участь в нараді щодо розвитку галузі охорони здоров’я на Черкащині

Учасники наради констатували, що співпраця місцевих рад у поліпшенні матеріальної бази закладів охорони здоров’я області на умовах співфінансування приносить реальні результати. Таку практику необхідно продовжувати і в майбутньому.

За підсумками наради Олександр Вельбівець дав окремі доручення, відповідно до яких рекомендовано місцевим радам долучитися до придбання нового медичного обладнання за умов участі у співфінансуванні проектів, а також підготувати проект звернення депутатів обласної ради до народних депутатів України від Черкащини щодо їх сприяння у виділенні коштів на закупівлю соціально значущого для області медичного обладання для обласних медичних закладів.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ