Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

5 лютого в актовому залі Черкаської районної ради відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «А ціною було життя…» В заходах взяли участь заступник голови районної ради Сергій Степанюк, керівник апарату районної державної адміністрації Дмитро Клименко, помічник-консультант народного депутата України Вячеслава Голуба Інна Ключка, голова Черкаської районної організації Організації ветеранів України Лідія Косенко, голова Черкаської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) Володимир Сафроненко, голови ветеранських осередків району, ветерани війни, працівники органів влади.

5 лютого виповнюється 74 – та річниця визволення Черкаського району від нацистських окупантів та 15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

10 серпня 1941 року Черкаський район був окупований нацистськими військами. 887 днів тривала окупація сіл нашого району. Більше 10 тисяч жителів району загинуло в роки війни, а визволення району тривало 84 дні і супроводжувалось жорсткими боями. За мужність і героїзм, проявлені в боях із ворогом в роки Другої світової війни 12 жителям району присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а двом присвоєно Кавалери 3 - х орденів бойової Слави.

З нагоди річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників до учасників урочистостей звернувся заступник голови районної ради Сергій Степанюк який зазначив, що День визволення – це знаменна дата в історії нашого району і в житті кожного з нас.

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

74 роки тому завдяки героїчним зусиллям наших батьків та дідів з території нашого району було вигнано останнього фашистського загарбника.

Згадуючи історію, зазначаю, що визволення розпочато в листопаді 1943 року з сіл Лозівок, Єлизаветівка, Сокирно, Свидівок і закінчено в лютому 1944 року селами Байбузи, Мошни, Тубільці, Софіївка, Кумейки та Яснозір’я.

Нашим жителям війна завдала чимало горя, болю і непоправних втрат. Завдяки мужності й героїзму захисників Вітчизни країну не лише відстояли в смертельній боротьбі, а й відбудували, відродили з руїн та попелу.

Минають роки, покоління змінює покоління, але часу непідвладна пам’ять про те, хто ціною власного життя звільняв наші села від коричневої чуми.

Дорогі ветерани ! Своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та безмежною любов’ю до Батьківщини ви всьому світові довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.

Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю.

Ці визначні дні співпадають з 29 річницею виведення військових частин Радянського Союзу з охопленої бойовими діями території Афганістану. Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни та інших локальних бойових дій.

У цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю і гідністю виконували свій військовий обов’язок у горах Афганістану та на території інших держав. Ризикуючи своїм життям, ви сумлінно виконали свій громадський та військовий обов’язок, а зараз передаєте свої знання і великий досвід молодому поколінню.

Низький уклін Вам, ветерани, велика подяка за мирне небо, за можливість жити і працювати на благо України, за дитячий сміх, за спокій матерів, за хліб на нашому столі. Від щирого серця бажаю вам миру та щастя, здоров’я, довголіття та благополуччя!

Хай додають Вам життєвої наснаги та оптимізму люблячі діти та онуки. Зичимо Вам кожного дня відчувати турботу і піклування оточуючих. Нехай загальна любов, увага і тепло супроводжують Вас скрізь і завжди !

Також до присутніх звернувся голова Черкаської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) Володимир Сафроненко який зазначив, що 15 лютого виповнюється 29 років з дня виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Ми з вами в цей день віддамо шану загиблим побратимам та піднімемо келихи за їхню вічну пам'ять. Дев’ять років 1 місяць та 21 день цієї війни стали для нас відправною віхою всього нашого життя. Але збройні конфлікти проходили не тільки в Афганістані. Більш ніж у двох десятках країн наші хлопці виконували свій інтернаціональний обов’язок. На завершення голова Черкаської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану від імені президії районної організації привітав з нагоди вшанування воїнів-інтернаціоналістів та 29-ю річницею виведення радянських військ з Афганістану. Від імені народного депутата України Вячеслава Голуба присутнім воїнам-інтернаціоналістам вручили квіти та подарунки учасникам бойових дій.

В свою чергу голова Черкаської районної організації Організації ветеранів України Лідія Косенко зазначила, що в районі проживають 8 учасників Корсунь-Шевченківської битви.

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Ще живі 53 особи учасників бойових дій, 750 осіб учасників війни, які своєю непосильною працею наближали перемогу над ворогом та відбудовували з руїн країну. Спогади цих людей не повинні канути в літу, а залишитись нашим нащадкам для поповнення історії нашого краю.

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів Відзначення 74-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів

Під час святкових урочистостей учасників заходу вітали своїми піснями аматорські колективи Черкаського району, а саме: чоловіче вокальне тріо «Хуторяни» с. Хутори; дівочий вокальний ансамбль «Сузір’я» с. Геронимівка; солісти – Сергій Роботько (с. Степанки); Олександр Москаленко; Василь Клименко, дует Марина Вергун та Богдана Іщенко, вокальний дует у складі Яни Квашук та Юлії Чайки (с.Геронимівка).

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ