Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

БІБЛІОТЕКИ – ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

БІБЛІОТЕКИ – ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Вшанування пам’ятних дат української державності визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України №777-р від 26.10.2016 «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року».

До 100-річчя цих подій у бібліотеках району оформлено тематичні виставки, розкладки, полички-посвяти та проводяться героїко-патріотичні читання, історичні екскурси, інтернет-подорожі, відео-мандрівки, години інформації.

Цікаво пройшли героїко-патріотичні читання у Степанківській сільській бібліотеці, учасниками яких стали учні 8-9 класів місцевої школи, працівники будинку культури. Запрошені згадали й вшанували самовідданий подвиг юних патріотів, котрі 29 січня 1918 року пішли, сповнені молодечого запалу, віри в перемогу, на захист своєї держави і майже всі загинули у битві.

БІБЛІОТЕКИ – ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Відвідувачам представлено тематичну розкладку «Юні оборонці Батьківщини», відеофайли, що розкривають маловідомі і відомі сторінки боротьби за українську державність. У зв'язку з 100-ю річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами працівники Худяківської бібліотеки для учнів 8 класу підготували і провели історичну годину «Крути! Крути!Мужність і посвята…Вірність, що міцніша понад смерть».

Надовго запам’яталась молоді історична година «Крути! Крути! Мужність і посвята. Вірність, що міцніша понад смерть» в Червонослобідській сільській бібліотеці та відеомандрівка «Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут» в бібліотеці с. Мошни.

БІБЛІОТЕКИ – ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Зацікавила присутніх інтернет-подорож «Пам’ятай про Крути» в Хуторах та історичний екскурс «Трагічна сторінка в історії України» в Байбузах та Чорнявці.

29 січня такі заходи пройдуть в бібліотеках сіл Руська Поляна, Хрещатик, Лозівок, Думанці, Будище та ін.

За інформацією відділу культури і туризму Черкаської РДА