Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС

У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС

Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції сьогодні вшановували в сільському Будинку культури села Вергуни. У просторому фойє зібрались голова районної ради Олексій Собко, заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, начальник управління  праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Коваль, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Бардінова, сільський голова Тарас Горбенко, мешканці села, поміж яких і постраждалі від аварії, громадські організації, учні.

До присутніх учасників мітингу-реквієму звернувся голова районної ради Олексій Собко який зазначив, вже більше 30 років минуло з тих пір, коли сталася чорнобильська трагедія, але вона для нас, до цього часу, лишається болючою раною.

У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС

Аварія, що сталася, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч наших співвітчизників.

У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650 тисяч людей з усього колишнього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває всього 1199 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. В селі Вергуни проживає 28 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 8 потерпілих внаслідок трагедії та 4 вдови померлих ліквідаторів першої категорії.

Після Чорнобильської катастрофи у вічність відійшло 194 ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС нашого району.

Громада Черкаського району віддає шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Долучилися до слів також заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, сільський голова Тарас Горбенко, голова первинного осередку Черкаської районної організації «Союз Чорнобиль України» села Вергуни та настоятель місцевої церкви.

У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС

Школярами були підготовані вірші та інформативна розповідь про Чорнобильську трагедію, її причини та наслідки, героїв, які полягли першими намагаючись знешкодити катастрофу та мінімізувати можливі наслідки.

Потім керівники району та всі присутні поклали квіти до Меморіального комплексу ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, воїнам інтернаціоналістам, героям небесної Сотні.

У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС У Вергунах вшанували учасників ліквідації на ЧАЕС

Довідково: Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

З метою зробить майданчик ЧАЕС більш безпечним для проведення подальших робіт із демонтажу конструкцій в середині об’єкту «Укриття» було споруджено Арку (НБК), загальною вагою 36200 тон, яка буде закривати четвертий енергоблок. Планується ввести новий об'єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій у листопаді 2017 року. Проектом передбачено, що ця споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ