Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Костянтин Омаргалієв: Будівництво сміття переробного заводу сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей

Костянтин Омаргалієв: Будівництво сміття переробного заводу сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей Костянтин Омаргалієв: Будівництво сміття переробного заводу сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей

07 листопада 2017 року, за ініціативи заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Омаргалієва за участю голови районної ради Олексія Собка, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаської міської ради Генадія Шевченка, депутатів Черкаської районної ради Сергія Костенка та Сергія Пушанка, представників Вінницького наукового бюро та директора приватного підприємства «Сенджі-Консалтінг» Ігоря Гурського проведено нараду щодо імовірного будівництва заводу з комплексної утилізації твердих побутових відходів у м. Черкаси та області.

На початку наради заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв зазначив, що із введенням у дію підприємства буде у певній мірі вирішено питання створення нових робочих місць, розвитку інфраструктури, а найголовніше – сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей, буде виключено негативний вплив відходів на природне середовище, зокрема, забруднення вод тощо.

Зокрема, зазначалося, що Черкащина - густонаселений регіон, щільність поселення призводить до утворення більше 100 тисяч тонн твердих відходів на рік. Відведення та будівництво нових сміттєзвалищ, з дотриманням нових екологічних вимог, потребує значних капітальних затрат, тому спорудження заводу і запропонована технологія утилізації дозволить стовідсотково переробляти щоденні тверді побутові відходи і поступово ті, що нині накопичилися та захороненні на полігонах.

Костянтин Омаргалієв: Будівництво сміття переробного заводу сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей Костянтин Омаргалієв: Будівництво сміття переробного заводу сприятиме поліпшенню екологічної ситуації та здоров’я людей

Про проект майбутнього переробного заводу добовою потужністю по переробці 250 тон твердих побутових відходів енергогенеруючого коплексу з використанням технології каталітичного піролізу доповів директор приватного підприємства «Сенджі-Консалтінг» Ігор Гурський, який зазначив, що відповідно з проектом маємо сортувальну лінію, головною перевагою розробки є бездимність та майже цілковита безвідходність і відсутність шкідливих викидів в атмосферу. Сировиною для роботи енергогенеруючого коплексу можуть бути любі відходи побутового походження та вторинна органічна сировина.

Активну участь у обміні думками взяли голова районної ради Олексій Собко який зазначив, що дане підприємство вкрай необхідне для області та району. Втілення даного проекту тягне за собою певні фінансові навантаження, тому тільки спільно з областю, районом, містом із залученням місцевих бюджетів можна буде втілювати даний проект, з відведення земельної ділянки та обов’язковим проведенням громадських слухань. 

Також свої думки висловили депутати районної ради Сергій Костенко і Сергій Пушанко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаської міської ради Генадій Шевченко.

Підводячи підсумки проведеної наради заступник голови обласної державної адміністрації зазначив, що презентація даного заводу має своє бачення для втілення, ми маємо із фахівцями вивчити досконально доцільність впровадження такої технології та розробити відповідну концепцію. Ми багато говоримо про будівництво різних проектів, але на сьогодні в цьому питанні не про двинулися ні на крок. Тому нам би хотілось нарешті вирішити питання із утилізації твердих побутових відходів в місті та області.  


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ