Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року

На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року

На сьогоднішньому засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року, в роботі якої взяли участь заступник голови районної ради Сергій Степанюк, голова районної державної адміністрації Анатолій Яріш, сільський голова села Червона Слобода Зінаїда Михайленко, головні лікарі, завідуючі АЗПСМ, ФАПів та ФП, завідуючі відділень, районні фахівці, старші медичні сестри.

В своїй промові головний лікар, депутат районної ради Микола Гуськов зазначив, що мета і завдання, які стоять перед галуззю в 2017 році були спрямовані на покращення якості медичної допомоги населенню, реалізація державних і галузевих програм за пріоритетними напрямками охорони здоров’я. Проводиться певна робота по модернізації закладів охорони здоров’я району.

Найбільш проблемним питанням залишається фінансове забезпечення галузі здоров’я. В уточненому кошторисі медичних установ району по загальному фонду на 2017 рік питома вага заробітної плати з нарахуванням становить 78%, на медикаменти 4,9 %, на продукти харчування 2,1 %, на енергоносії 8,4 %. За таких умов забезпечення фінансовими, матеріально-технічними і кадровими ресурсами з кожним роком загострюється проблема їх раціонального використання.

Протягом 9 місяців 2017 року в районі народилося 413 дітей за даними РАГСу, в пологовому відділенні Черкаської ЦРЛ 476 дітей ( 2016 рік – 497 дітей).

На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року

Загальна смертність по району за 9 місяців 2017 року зменшилась і становить 13,0 (за 2016 рік – 13,6) на 1 тис. населення, тобто протягом 9 місяців 2017 року померло 967 осіб, проти 1027 осіб за 9 місяців 2016 року.

Зменшився вихід на первинну інвалідність до 33,9 (2016 рік – 40,1) на 10 тис. працездатного населення.

Потребує подальшого удосконалення онкологічна допомога. Візуальна занедбаність – 6 випадків, загальна – 44 випадки. 

Слід покращити виявлення і облік інфаркту міокарда, контроль за якістю діагностики і лікування найбільш проблемних серцево-судинних захворювань. 

Відмічається зменшення кількості інсультів до100 за 9 місяців 2017 року, з 118 за 9 місяців 2016 року, показник становить 13,4 на 10 тис. населення.

За 9 місяців 2017 року стаціонарно проліковано в Черкаській ЦРЛ 6832 особи (2016 рік 9 міс.- 7392 особи), що на 560 менше минулого року.

В Черкаській ЦРЛ за 9 місяців 2017 року проведено 1393 оперативних втручань (9 місяців 2016 року – 1504).  

За підсумками роботи медичних закладів району коефіцієнт досягнутих результатів по нормативній моделі за 9 місяців 2017 року становить 0,93. По Черкаській ЦРЛ – 0,94, по ПМСД – 0,90. 

Потребує поліпшення санітарно-освітня робота серед населення району з формування здорового способу життя; диспанцерізація хворих з хронічними неепідемічними хворобами та осіб з груп ризику розвитку ускладнень цих хвороб, а також з груп ризику по туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та інші.

Також про результати роботи за 9 місяців 2017 року доповіли: заступник головного лікаря Черкаської ЦРЛ з медичної частини Володимир Аверьянов; головний лікар районної лікарні села Мошни Любов Іващук, головний лікар КЗ «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганна Пантюхіна; головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозірської ОТГ Анатолій Коваленко, районні фтизіатр та онколог. 

На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року

В свою чергу голова районної державної адміністрації Анатолій Яріш розпочинаючи свій виступ привітав медиків із їхнім ювілеєм, подякував за ту плідну працю яку вони постійно здійснюють на високому рівні, а також зазначив, що на сьогодні в країні розпочато декілька важливих на його думку реформ, в тому числі і реформу в медичній галузі.  

На засіданні Медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року

Сьогодні нелегко всім, тому важливо в цей період не втратити ті досягнення ті надбання які ми маємо. Адже на сьогодні в усіх галузях на ринок виходить велика конкуренція, в тому числі і в медичній галузі, а це означає, що у нас немає часу на розкачку, ми маємо рухатися в перед для забезпечення медичними послугами наше населення на всіх ланках реформ. І ми будемо і надалі приділяти цьому велику увагу, щоб наші медичні установи були забезпеченні найновішим медичним обладнанням та були конкуренто спроможні.  

Підводячи підсумки Микола Володимирович відзначив, що в установі створено умови для забезпечення виконання в районі національних та державних і галузевих медичних програм з пріоритетних напрямків охорони здоров’я, в першу чергу – щодо проведення інформатизації медичних закладів Черкаського району шляхом впровадження електронної системи «Поліклініка без черг» та програми Е-лікарня.

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ