Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Лісівники закликають бути обережними в лісах Черкащини

Лісівники закликають бути обережними в лісах Черкащини

Щороку одним із найбільш небезпечних періодів, пов’язаних із можливим збільшенням лісових пожеж, є травневі свята, адже саме у ці дні люди масово виїздять на природу, здебільшого у лісову місцевість. Тож лісівники закликають усіх відпочивальників згадати про правила поведінки в лісі та неухильно дотримуватися їх.

Під час пожежонебезпечного періоду населенню категорично забороняється:

– розпалювати багаття в лісі, спалювати сухе листя, траву чи інший сухостій, а також побутові відходи і сміття;  

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати гарячий попіл, окрім спеціально обладнаних місць;  

– залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речови­нами предмети;

– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

За лічені хвилини вогонь здатний знищити десятки гектарів лісових масивів, що вирощувались десятиліттями, а разом із лісом гинуть дикі звірі, птахи, страждає вся екосистема.  

У всіх лісгоспах Черкащини вже проведена підготовка до пожежонебезпечного періоду, вся техніка знаходиться у повній готовності, а лісівниками ведеться цілодобове чергування, аби в разі виникнення лісової пожежі вчасно її ліквідувати та не допустити стихійного лиха. Проте і відпочиваючим на природі необхідно подбати про максимально безпечний відпочинок як для них самих, так і для навколишнього середовища.  

Варто пам’ятати, ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

Лісівники в черговий раз закликають бути обачними з вогнем у лісовій місцевості, аби не спричинити справжнє стихійне лихо.  

Шановні жителі області, будьте уважними та обережними, не допускайте, аби ваші дії стали наслідком екологічної катастрофи! Бережімо та примножуймо ліси Черкащини разом!

У разі виникнення пожежі, лісівники просять негайно повідомляти про це за телефоном 101 або на «гарячу лінію» управління: 37-00-72.

 

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства