Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

У ПФУ розповіли про особливості травневого перерахунку пенсій

У ПФУ розповіли про особливості травневого перерахунку пенсій

Перерахунок пенсії з першого травня цього року обговорювали під час прес-конференції начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлани Зінник, інформують в установі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня 2017 року зросте з 1 247 грн. до 1 312 грн. У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду проводять перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, а саме:

– мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;  

– мінімальних пенсій за віком шахтарям, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», – непрацюючим пенсіонерам;  

– мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; 

– мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

– надбавок, підвищень та інших виплат, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

Також перший заступник начальника головного управління Анна Вовкогон наголосила, що перерахунок виплат проводиться в автоматизованому режимі, він не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду. Розмір підвищення у кожного пенсіонера буде визначено в індивідуальному порядку. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у травні.

Під час прес-конференції повідомлено, що на сайті головного управління розміщені роз’яснювальні матеріали щодо цієї теми. За додатковими роз’ясненнями можна звертатися на телефонні «гарячі лінії» або особисто до управлінь Фонду за місцем проживання.

Нагадаємо, що протягом 2017 року виплату пенсії працюючим пенсіонерам здійснюють в особливому порядку, зокрема: пенсії, розмір яких перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність:

з 01.01.2017 – 1 247,00 грн. х 150 % = 1 870,50 грн.; 

з 01.05.2017 – 1 312,00 грн. х 150 % = 1 968,00 грн. 

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області