Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Обізнаний – означає захищений

Обізнаний – означає захищений

У наш час складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та необізнаність постраждалих призвели до того, що Україна, на превеликий жаль, перетворилася на дешевий постачальник робочої сили у інші країни. Особливо гостро ця проблема постала для сільських жителів, оскільки в селі значно менші можливості знайти гідну та високооплачувану роботу.

З метою попередження випадків торгівлі людьми в селах Черкаського району та ознайомлення з ситуацією, що склалася на цьому грунті в нашій країні та всьому світі в стінах Черкаського РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи 24 березня відбувся тренінг по протидії торгівлі людьми за участі спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Черкаської районної державної адміністрації Марії Шевченко та практичного психолога Наталії Перевалової.

Програма тренінгу була надзвичайно насиченою, з використанням сучасних методів та технологій. У вступному слові Марія Миколаївна окреслила масштаби проблеми, що є дійсно актуальною на даний час, дала чіткі поняття, які саме ситуації відносяться до торгівлі людьми. Наводячи статистичні дані, Марія Шевченко, яка є, до речі, членом мультидисциплінарної групи з протидії торгівлі людьми, створеної розпорядженням Черкаської РДА, зазначила, що до груп ризику може потрапити будь-хто, незважаючи на вік, стать, освіту чи життєві переконання. Тому варто бути дуже обережним, погоджуючись на занадто заманливі пропозиції щодо роботи, навіть на території нашої країни. Також Марія Миколаївна проінформувала учасників тренінгу про державні служби, до яких можна звертатися аби запобігти випадкам торгівлі людьми або ж допомогти постраждалим від цих випадків.

Наталя Володимирівна, практичний психолог та тренер з протидії торгівлі людьми, продовжуючи тему тренінгу, розповіла присутнім про негативні наслідки, що неодмінно позначаються на фізичному та психологічному здоров’ї осіб, що пережили насильну експлуатацію, та шляхи повернення до звичайного життя постраждалих від торгівлі людьми.

На завершення учасники тренінгу переглянули документальний фільм «Життя на продаж», у якому реальні герої відверто розказали про власні життєві ситуації, пов’язані з торгівлею людьми. Сцени жахіть та поневірянь, що пережили ці люди у трудовому та сексуальному рабстві, стали красномовними ілюстраціями до почутої інформації на тренінгу.

 


За інформацією відділу культури і туризму РДА