Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Комісія продовжила заслуховування звітів комунальних закладів

Комісія продовжила заслуховування звітів комунальних закладів

Сьогодні, 15 березня комісія продовжила заслуховування звітів фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій, установ, закладів комунальної власності районної ради за 2016 рік. Всього заслухано 7 комунальних закладів, а саме: Черкаський районний організаційно-методичний центр народної творчості, Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи, Червонослобідська дитяча музична школа, Мошнівська дитяча музична школа, Черкаська районна дитяча бібліотека, Черкаська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Мрія», Черкаський районний фізкультурно-оздоровчий спортивний клуб «Славутич».

На початку роботи комісія заслухала звіт Черкаського районного організаційно-методичного центру народної творчості, де її керівник Валентина Полулях поінформувала щодо його діяльності.

Комісія продовжила заслуховування звітів комунальних закладів

Методичний центр народної творчості надає методичну і практичну допомогу закладам культури району, колективам самодіяльної художньої творчості, любительським об’єднанням, вивчає і запроваджує передовий досвід культурно-освітньої роботи. На утримання закладу у 2016 році із загального фонду виділено 799,2 тис.грн.

Районним організаційно-методичним центром народної творчості підготовлено та проведено 31 районний культурно-мистецький захід, з них 6 для дітей та взято участь у 10 обласних культурно-мистецьких заходах. 

Особлива увагу приділялася заходам по національно-патріотичному вихованню, популяризації історії України і рідного краю, відродженню національної культури, краєзнавству, вшануванню героїв АТО. Всього проведено 7044 культурно-мистецьких заходів, які відвідало понад 576 тис. осіб.

Наразі в районі функціонує 19 аматорських колективів, які носять почесне звання: 16- «народний», 3 – «зразковий».

На базі центру пройшло 85 майстер-класів, проведено 4 семінар-практикумів, 5 семінарів та 17 засідань круглих столів.

Про роботу Черкаського районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи доповіла директор Валентина Канюка, яка зазначила, що основними функціями РОМЦ БКР є формування, збереження та використання єдиного фонду документів, який станом на 01.01.2017 налічує 203824 одиниці документно-інформаційних ресурсів на загальну суму 883976 грн.

Комісія продовжила заслуховування звітів комунальних закладів

РОМЦ БКР розкриває єдиний бібліотечний фонд за допомогою зведених каталогів та картотек, вивчає потреби користувачів району, надає інформацію 28 сільським та районній дитячій бібліотеці про можливість використання єдиного бібліотечного фонду, веде єдиний облік та здійснює наукову бібліотечну обробку документів, організовує розподіл літератури між бібліотеками району, проводить планові та позапланові переобліки бібліотечних фондів району, а також контролює передплату періодичних видань для бібліотек району. 

Аналізуючи звіт комунального закладу, члени комісії задали ряд питань до Валентини Миколаївни, а саме: враховуючи проведення добровільного об’єднання територіальних громад, чи є у вас якісь напрацювання щодо оптимізації вашої структури та збереження книжкового фонду, чи є у вас співпраця з сільськими головами, за рахунок яких коштів і хто готовий сьогодні вас утримувати.

Відповідаючи на запитання директор РОМЦ БКР відповіла, що ці питання неодноразово обговорювалися в трудовому колективі та на рівні начальника відділу культури і туризму РДА, ми вбачаємо про об’єднання в одну потужну інформаційну службу для надання послуг населенню.

В свою чергу голова районної ради Олексій Собко акцентував увагу присутніх, що на сьогодні стоїть питання, як зберегти ті надбання, які сьогодні є та при можливості провести оптимізацію даної структури. Члени комісії прийшли до висновку, що дане питання потребує більш детального обговорення на окремому засіданні, виходячи із пропозицій відділу культури і туризму РДА.

Директор Червонослобідської дитячої музичної школа Іван Сапсай в своєму звіті зупинився на укоплектуванні Червонослобідської дитячої музичної школи, де на сьогодні працюють 33 викладачі, навчається 350 учнів, з них 89 учнів-пільговиків: (76 учнів з багатодітних родин, 11 - під опікою, 2 – учасників АТО).

Комісія продовжила заслуховування звітів комунальних закладів

На запитання комісії, щодо встановленої плати Іван Іванович ознайомив присутніх з умовами оплати за навчання на 2016-2017 навчальний рік : 

Фортепіано, гітара, хореографія - 100 грн. 

Образотворче мистецтво - 80 грн 

Баян, акордеон, духові інструменти - 80 грн. 

Бандура, скрипка, духові інструменти - 70 грн. 

По звітах Мошнівської дитячої музичної школа, Черкаської районної дитячої бібліотеки, Черкаської районної дитячо-юнацької спортивної школа «Мрія» та Черкаського районного фізкультурно-оздоровчого спортивного клуб «Славутич» питань до керівників відповідних закладів не було, робота проводиться і має відповідні показники. 

На завершення комісія дійшла до висновку, що інформації з вищезазначених звітів взяти до відома та вважати таким, що робота в районі з деяких питань функціонування комунальних закладів потребує окремих профільних засідань.  

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ