Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Вшановуємо пам’ять жертв голодоморів в Україні

Вшановуємо пам’ять жертв голодоморів в Україні

26 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Голодомор 1932-1933 років — безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення.

За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них — діти. Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки, спаливши не лише життя мільйонів українських людей, але знищив і ненароджених ними. Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків. Наслідки голодомору – це великі духовні втрати, які цифрами не зміряти. Скільки селян, яким пощастило вижити, які були землеробами з діда – прадіда, відсахнулися від своєї селянської долі, зреклися мови своєї, звичаїв, пісень. І ще одна гірка істина. В могилу голодомору зійшли найкращі. Гинули працьовиті, самостійні хазяї. Всі здібні, талановиті, здорові духом і тілом, які мислили і протестували – все це винищувалось з корінням. 

Ми не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне — не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам’яті жертв страшної трагедії.

Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його. Тож пом’янімо хвилиною мовчання великомучеників нашої історії та запалимо свічки за їхніминевинними душами. 

  До слова, у цьому році виповнюється 84-я річниця організованого комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. За різними даними в ті роки загинуло майже 150 тисяч черкащан. Люди помирали від голоду, виснаження і дистрофії. Найбільше смертей від голоду на Черкащині зафіксовано у Христинівському районі – 24 168, у Черкаському – 20 273, Корсунь-Шевченківському – 13 521, Лисянському – 12 934, Тальнівському – 10 068, Уманському – 10 340. 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ