Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проведено нараду щодо обговорення плану заходів, відзначення у районі Дня захисника України та Дня українського козацтва

Проведено нараду щодо обговорення плану заходів, відзначення у районі Дня захисника України та Дня українського козацтва

04 жовтня 2016 року голова районної ради Олексій Собко взяв участь у нараді, яку провів заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк щодо обговорення плану заходів, відзначення у районі Дня захисника України та Дня українського козацтва. План заходів представила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Бардінова, згідно якого буде відбуватися свято.

Враховуючи пропозиції присутніх, було вирішено провести урочистості 13.10.2016 у селі Вергуни. В програмі заходів — покладання квітів до пам’ятного знака захисникам України, тематичний концерт, спортивні змагання, конкурс на приготування козацьких страв, виставка виробів народних умільців. Та головне завдання — вшанування тих, хто захищали нашу батьківщину колись і нині продовжують стояти на варті миру і спокою, хто поклав своє життя за незалежність держави. І обов’язок районної та місцевої влади – віддати їм належне та гідно вшанувати пам’ять загиблих».

Нагадаємо. День захисника України є новим святом для нашої країни, який відзначається тільки з 2014 року. Вперше з ініціативою скасувати святкування «радянського» Дня захисника Вітчизни 23 лютого Президент України Петро Порошенко виступив під час своєї промови на День Незалежності України в 2014 році. «Словосполучення «захисник Вітчизни» перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято з військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужого», — заявив тоді Порошенко. Вже 14 жовтня 2014 року Порошенко символічно заснував нове для нашої держави свято — День захисника України, тим самим скасувавши свято 23 лютого. «З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості постановляю: установити в Україні свято — День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня», — йдеться в указі глави держави № 806/2014 р. 5 березня 2015 р.

Верховна Рада зробила День захисника України 14 жовтня вихідним днем. «Установлення у день свята Покрови Пречистої Богородиці Дня захисника України як державного свята матиме духовно-патріотичне і об’єднавче значення для громадян України, а також сприятиме упорядкуванню календаря державних свят в Україні відповідно до сучасних політичних реалій та потреб суспільства», — йшлося в пояснювальній записці до прийнятого законопроекту. Зазначимо, що 14 жовтня в Україні також відзначається велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва — Козацька Покрова, а у свідомості народу воно стало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, доблесть, мужність і лицарство. Пізніше, вже в 20 столітті, козацькі традиції передалися борцям за незалежність України — Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії, а в роки Другої світової війни багато українців — солдатів радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа і Діви Марії з молитвою про спасіння і перемоги. У 1999 р. тодішній Президент України Леонід Кучма заснував 14 жовтня як День українського козацтва.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ