Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Чорнявському навчально-виховному комплексі посадили алею миру

В Чорнявському навчально-виховному комплексі посадили алею миру В Чорнявському навчально-виховному комплексі посадили алею миру

Висадка алеї миру в Чорнявському НВК була приурочена не тільки до Дня миру, а й у зв’язку з перебуванням делегації громадської організації «Друзі України» з міста Гота (Німеччина), в знак налагодження дружніх відносин між Україною і Німеччиною.

Завдяки тісній налагодженій співпраці голови громадської організації «Добра звістка» Анатолія Перепелиці з громадською організацією «Друзі України» з міста Гота, нашому району вдалося налагодити відношення з німецькими друзями. Члени цієї організації разом зі звичайними німецькими сім’ями з міста Гота прибули цього тижня до нас з візитом. Вони поселилися в сім’ях учнів та вчителів Чорнявського НВК, які підготували для них надзвичайно цікаву програму.

Традиційно тиждень у Чорнявському НВК розпочався з лінійки. Та цього разу вона була не звичайною, а святковою, адже в школі гості. Німецькі школярі теж прийшли сюди на заняття. Як зазвичай, робочий день розпочався з Державного Гімну, та не тільки українського, а й німецького. І прапорів на лінійці також майоріло два. Вітання німецькою прозвучали від школярів для гостей, і, як завжди, всі розійшлися на заняття. А потім вчителі трудового навчання Світлана Олексенко та Олександр Некраса провели захоплюючі майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок та дерев’яних іграшок.

В Чорнявському навчально-виховному комплексі посадили алею миру

- Наші німецькі друзі в захваті від таких занять. Для них це було щось нове. Вони виготовляли іграшки, розмальовували і прикрашали їх, як душа бажала. Кожен забрав свій виріб додому, а вчителям трудовикам на знак вдячності підготували подарунки, - розповідає заступник директора з виховної роботи Чорнявського НВК Людмила Тертична.

А дівчатка-німкені натоміть провели для українських школярів майстер-клас із виконання кан-кану, від чого особливо молодші школярі були в захваті. Навіть завуч затанцювала.

Як звичайно в школі проводилися уроки, лиш присутні були гості з-за кордону. Їхнє повсякденне життя на один тиждень змінилося. Воно стало українським. Вони навчалися, як навчаються юні чорнявчани, приїздили на заняття шкільним автобусом, після уроків грали у волейбол, на вечерю мали борщ і вареники, які, до речі, ще й ліпити вчилися. Учитель німецької мови Майк, що прибув разом з делегацією, проводив уроки іноземної мови в старшокласників, на яких вони дізналися чимало цікавого про цю європейську країну. 

- Дуже приємно мати справу з такими чемними й порядними людьми. У нас проживала сім’я: батьки – Сандра й Тіно і їхні діти – Лоні й Карлос. Спілкування не завдавало труднощів, бо спілкувалися переважно англійською. Гості вражені перебуванням в Україні, так само, як і ми вражені їхнім візитом, - каже заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Береза. 

В Чорнявському навчально-виховному комплексі посадили алею миру

Оскільки захід співпав з Міжнародним днем миру то й темою його стала війна і мир, Друга Світова й нині український Схід.  

Бібліотекар Ніна Гриняк разом з учнями зібрала для заходу спогади жителів села Чорнявка про події 1939 – 1941 рр. 

За бажанням учасників німецької делегації запросили й ветеранів Феодосія Мацака з Чорнявки, Дмитра Магера з Худяків та Михайла Костенка з Хуторів. І діти, й дорослі охоче слухали їхні розповіді про участь у бойових діях. Опісля чорнявські школярі піднесли захисникам хліб і квіти. Не оминули їх увагою і юні німці, що теж вручили подарунки. А заступник голови ЧРДА Петро Коренюк нагородив Феодосія Мацака ювілейною медаллю «70 років Перемоги над нацизмом». 

Мали слово й німецькі друзі, що подякували за чудове душевне свято й вибачалися за далеких попередників. 

Не забули й про героїв сучасності. Присвятили їм не один виступ, вшанували хвилиною мовчання. 

І сусіди-леськівчани, що мають дружні стосунки з Чорнявським НВК, теж долучилися до заходу. Уже майже десять років вивчають німецьку мову в Леськівській ЗОШ. Мабуть, тому вчитель іноземних мов Інна Безкоровайна не могла залишитися байдужою й не скористатися можливістю поспілкуватися з німецькими колегами. Звісно залучила й своїх учнів. Світлана Малюк та Настя Полівко подарували глядачам вірші німецькою власного авторства, а одинадцятикласниця Оксана Коваль виконала пісню Селін Діон «My Heart will Go On», тільки німецькою мовою. 

Далі – флешмоб у формі серця на шкільному подвір’ї, малеча випустила в небо голубів, як символ миру. 

А потім чорнявські школярі й учасники делегації з м. Гота разом з ветеранами Другої Світової війни посадили алею миру, як символ дружби двох народів і обіцянка не ворогувати. 

За інформацією сайту "Сільські обрії"