Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради Олексій Собко взяв участь у виїзній колегії районної державної адміністрації

Голова районної ради Олексій Собко взяв участь у виїзній колегії районної державної адміністрації Голова районної ради Олексій Собко взяв участь у виїзній колегії районної державної адміністрації

06 вересня в с. Білозір`я відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації, в роботі якої взяв участь голова районної ради Олексій Собко та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань. Провів засідання колегії заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк.

На засідання колегії були запрошені керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, сільські голови, секретарі сільських рад, директори загальноосвітніх навчальних закладів, завідувачі дошкільних навчальних закладів, члени виконкомів сільських рад, депутати сільських рад, керівники районних установ, організацій, підприємств, представники місцевих засобів масової інформації та громадських організацій.

На розгляд виносилося питання про соціально-економічний розвиток району.

Розпочинаючи засідання колегії, заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк наголосив:

— Ми продовжуємо практику проведення виїзних колегій райдержадміністрації, адже засідання, що проводяться у виїзному режимі, дають змогу комплексно ознайомитися із роботою об’єктів соціальної сфери на територіях сільських рад, сільським головам побачити роботу колег, перейняти позитивний досвід. Місцем проведення не випадково обрано Білозірську сільську раду, адже це перша в районі об’єднана територіальна громада. У жителів населених пунктів нашого району існує багато запитань щодо механізмів об’єднання громад та їх діяльності. Тож сьогодні маємо добру нагоду отримати на них відповіді.

Пріоритетні напрямки нашої роботи — це економічний розвиток та впровадження сучасних соціальних норм у ставленні до людей. Сьогодні, як район у цілому, так і кожна громада окремо, досягли певних успіхів щодо його розбудови, але в деяких напрямках залишається ще багато проблем, які ми маємо вирішувати спільними зусиллями. Тому необхідно підсумувати, що вже зроблено і що маємо зробити найближчим часом.

З доповіддю про соціально-економічний розвиток району, яка супроводжувалася слайдами, виступив начальник управління економіки райдержадміністрації Володимир Гуня. Йшлося про те, що економіка району не дивлячись на низку проблем, має тенденцію до стабільного розвитку. Це насамперед стосується промислового виробництва, де з початку року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності становить 990,3 млн. грн., що на 51% більше проти відповідного періоду 2015 року (659,7млн грн.). Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 13062 грн., що на 4 тис. 401 грн більше проти попереднього періоду минулого року (8 тис. 661 грн.)

Підприємства основного кола району збільшили реалізацію продукції, зокрема ТОВ «Національна горілчана компанія» понад 51% проти відповідного періоду минулого року; ТОВ «Маргарин» — на 176 %; ТОВ «ББФ» — на 19 %; ПАТ «Руськополянський меблевий комбінат» — на 14 %; ТОВ «Мессепроект – Україна» — на 10,0 %

Активними темпами проводиться ремонт доріг на території району. На розгляд сесії районної ради подано програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки.

Яскравим прикладом зростання рівня економічного і соціального розвитку є Білозірська ОТГ де на одного жителя виділено у 8-10 разів більше розвиткового ресурсу з державного бюджету ніж на іншій території. Районною державною адміністрацією систиматично проводиться інформаційно — роз`яснювальна та методична робота щодо створення ОТГ. Так спільною робочою групою райдержадміністрації та районної ради здійснено виїзди в усі населені пункти району, проводились зустрічі з активом села та громадськістю щодо позитиву об`єднання, обговорювались моделі територіальних громад. Актуальним питанням сьогоденням є покращення надання адміністративних послуг і саме децентралізація та обєднання дозволяють це зробити. Прикладом наближення послуг до громадян є введення посад державних реєстраторів в Білогірській ОТГ та селах Геронимівка, Будище, Леськи, Свидівок, та Руська Поляна, що є також додатковим фінансовим ресурсом наповнення місцевих бюджетів.

Таким чином ефективна комунікація в питаннях залучення інвестицій, якісні проекти регіонального розвитку, кваліфіковане надання адміністративних послуг та прозорі державні закупівлі це те, що є рушієм економічних процесів в районі та працюють на позитивний результат в громадах.

Зацікавленість присутніх викликав виступ голови Білозірської об`єднаної територіальної громади Володимира Міцука, який розповів про проблеми, з якими довелося стикатися, поділився досягнутими успіхами та планами на майбутнє.

Голова районної ради Олексій Собко взяв участь у виїзній колегії районної державної адміністрації

Ми були першими, тож спочатку довелося нелегко, адже можна сказати, що законодавство йшло за нами. Зараз, завдяки підтримці держави, ми впевнено стали на ноги. Вже передали до обласної адміністрації проекти, реалізація яких дасть змогу освоїти решту 3 мільйони гривень.

Про те, що децентралізація — вимога часу і об`єднанання територіальних громад — неминуче, наголосив у своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Голова районної ради Олексій Собко взяв участь у виїзній колегії районної державної адміністрації

— Шляху назад у нас немає, адже закон не передбачає зворотньої дії. Навпаки, громадам надано унікальну можливість самим вибирати шляхи об`єднання. Закликаю активізувати цю роботу і визначитися зі створенням об`єднаних територіальних громад, тим більше, що позитивний досвід у районі і області вже є. І щоб у наступному 2017 році ми планували свій розвиток по — новому.

Також Ярослав Березань звернувся до сільських голів з тим, що оптимізація використання бюджетних коштів, забезпечення закладів освіти і медицини напряму залежить від децентралізації:

— При об’єднанні територіальних громад кошти на фінансування закладів освіти надійдуть вам розрахунково від кількості учнів, а не від кількості закладів, розташованих на відповідних територіях. Тому прошу звернути увагу на середню вартість утримання дитини по кожному населеному пункту; вживати заходи по оптимізації, перепрофілюванню тощо. Отже, відповідальність керівників усіх рівнів, небайдужість жителів кожного окремого населеного пункту, максимальне об’єднання зусиль влади і громади на проведення реформування – єдиний правильний шлях до досягнення успіху у соціально – економічному розвитку району.

На засіданні колегії прийняті відповідні рішення з урахуванням слушних пропозицій, висловлених під час обговорення питання.

А потім учасники засідання колегії отримали можливість заглибитися в життя Білозірської об`єднаної територіальної громади та переконатися в його позитивних напрацюваннях в ході семінару – ознайомлення з роботою закладів соціальної сфери. З цікавістю та захопленням було оглянуто спортивний стадіон футбольного клубу «Зоря» с.Білозірʼя, загальноосвітню школу І-ІІІ ст.;дошкільний навчальний заклад; комунальний заклад «Центр ПМСД» Білозірської сільської ради. Присутні усвідомили переваги обєднання, до якого залишилось зробити вирішальні кроки.

 

За інформацією сайту Черкаської РДА