Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Енергоощадні технології в закладах освіти сприятимуть економії коштів на їх утримання

Енергоощадні технології в закладах освіти сприятимуть економії коштів на їх утримання

На цьому наголошує перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль та закликає керівників районів і міст області активніше працювати над переведенням навчальних установ з газового опалення на альтернативні джерела.

– Наразі мережа освітніх закладів активно готується до нового навчального року, – каже Віталій Володимирович. – Маємо потурбуватися про те, аби діти під час навчального процесу відчували себе комфортно. Наразі в закладах освіти проводять ремонти, зокрема й теплової мережі устаткування, здають на повірку метрологічне обладнання котелень. Відсотків на 55 роботи вже зроблено й активно продовжуються.

Віталій Володимирович повідомив, що цьогоріч заплановано перевести на альтернативні джерела опалення 16 навчальних закладів. Це дозволить зекономити близько 800 тис. куб. м природного газу. 

Водночас начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський інформує, що на сьогодні вже виконано капітальні ремонти 16 автономних котелень, введено в експлуатацію 2 – з монтажем нових енергоефективних котлів. Також капітально відремонтовано внутрішні системи опалення у 18 навчальних закладах, дахи і покрівлі 19 освітніх установ. У 22 закладах виконано ремонти, реконструкцію, заміну інженерних (електричних, водопровідно-каналізаційних) мереж, у тому числі виконано капремонт 7 внутрішніх туалетів.У більш, ніж сотні закладів виконано часткову заміну понад 450 віконних блоків на металопластикові.

У той же час перший заступник звертає увагу на розрахунки установ за оплату спожитих енергоносіїв. Цьогоріч через заборгованість виникали непорозуміння з газопостачальним підприємством, в результаті відбувались перебої з опаленням, зниження температурного режиму в класах.

– Аби уникнути таких випадків у новому опалювальному сезоні, – зазначає Віталій Коваль, – райони й міста області мають вчасно оформити договори з газотранспортною компанією й відповідно отримати ліміти на газ. 

Зауважимо, за новими умовами газопостачання, що запроваджені з 1 січня, газ надаватиметься тим установам, які одержали ліміти від «Черкасигазу». Натомість їх отримують ті з організацій, які підписали договори з газотранспортною компанією. Для цього установи мають ліквідувати існуючу заборгованість, якщо така є. 

За інформацією прес-служби ОДА