Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ВЛАДА ГОТОВА ДО СПІЛЬНОЇ КОНСТРУКТИВНОЇ РОБОТИ

ВЛАДА ГОТОВА ДО СПІЛЬНОЇ КОНСТРУКТИВНОЇ РОБОТИ

11.06. 2016 у селі Хацьки біля залізничної станції пройшла мирна акція протесту, у якій взяли участь близько п`ятидесяти громадян – жителів Хацьок, Степанків та Білозір`я. Основною вимогою, яку висували активісти, це зниження тарифів на комунальні послуги.

Хоча раніше окремі мітингувальники планували перекрити залізницю, проте здоровий глузд і громадянська свідомість перемогли над радикальними настроями – акція пройшла у формі діалогу представників влади і громади.

Поспілкувалися з людьми та дали відповіді на їхні запитання заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, начальник управління культури та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації Олег Островський, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, а також сільські голови сіл Хацьки – Ігор Чекаленко та Білозір’я – Володимир Міцук.

Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк уважно вислухав заяви громадян та акцентував увагу на тому, що в свою чергу держава зробила все можливе, аби полегшити для людей підняття тарифів. Зокрема, соціально – незахищеним категоріям населення на опалювальний період 2015 – 2016 років було призначено субсидії 13 982 громадянам на загальну суму 121 млн.100 тис. грн, що в середньому складає 8661 грн. на 1 домоволодіння. За опалювальний період (з 1 жовтня 2015 року по 30 квітня 2016 року) до управління праці та соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації подали заяви, щодо призначення житлової субсидії 2705 громадян, які фактично проживають на території Хацьківської, Степанківської та Білозірської сільських рад. З них отримувачів субсидії: Степанківська сільська рада – 672 домоволодіння на суму: 10 млн. 659 тис. 317 грн; Хацьківська сільська рада – 472 домоволодіння 

на суму: 7 млн.214 тис. 671,03 грн.; Білозірська сільська рада – 1561 домоволодіння на суму: 24 млн. 812тис.727,31 грн. Тож загалом в селах, представники яких мітингували, субсидію було надано на загальну суму близько 42 млн грн. Петро Коренюк також зауважив, що ані районна, ані обласна влада не мають можливості впливати на формування тарифів. Водночас він запевнив, що люди завжди можуть поскаржитися йому на неналежну роботу працівників структурних підрозділів райдержадміністрації та закликав звертатися до органу районної влади з будь – якими питаннями.

— Я готовий до діалогу, до спільної конструктивної роботи – як на розвиток громад і цілому, так і для вирішення наболілих проблем кожної окремої людини, адже робота районної влади спрямована перш за все на покращення рівня життя мешканців Черкаського району в нелегких умовах сьогодення, – висловив своє бачення заступник голови райдержадміністрації.

Інші питання, підняті жителями Хацьок, Степанків та Білозір`я, стосувалися ремонту доріг, виділення земельних ділянок. На кожне з них Петро Коренюк дав конкретну відповідь та взяв під особистий контроль. Зокрема, в районі вже відремонтовано автодороги: Золотоноша – Сміла-15 км., Суботів – Медведівка – Кам`янка – 10 км., Канів – Чигирин – Кременчуг – 6 км.; територіальні дороги: Орадівка – Мошни – 18,9 км., Шевченкове – Городище – 3,5 км.; обласні дороги: Р10 – Геронимівка – 1,9 км., Думанці – Куликове – Жаботин – 0,8 км. В даний час проводовжується ремонт автодороги Хацьки – Степанки – Хутори, де вже приведено у відповідність близько 600 кв.м. дорожнього покриття. 

Також керівник районної влади довів до відома учасників заходу про те, що районною владою проводиться значна робота по наданню земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, в результаті якої кожен військовий буде мати свій наділ. І в тих населених пунктах, де сільські голови відповідально ставляться до учасників АТО, де знаходять шляхи співпраці з бізнесовими структурами, які орендують землі, атовцям їх ділянки вже виділено. Та, на жаль, в окремих селах з цим зволікають, як от у Думанцях. Наразі земельні ділянки виділено більше як 500 учасникам АТО. Всього в районі в даний час є 588 громаян цієї соціальної категорії.

— Я звертаюся до всіх, хто брав участь у бойових діях на Сході, хто відстоював свободу і незалежність держави: якщо ви стикаєтеся з байдужістю, з ігноруванням ваших законних інтересів зі сторони представників влади – повідомляйте про це особисто мене. Я гарантую, що відповідні заходи стосовно такого посадовця будуть вживатися негайно, а до вирішення ваших проблем буде докладено максимум зусиль. – наголосив на завершення розмови Петро Коренюк.

— Представники громад сіл Хацьки, Степанки, Білозіря мали бажання побачити представників влади та почути їхню думку. В результаті ми побачили, що нам готові допомогти, – так підсумували проведений захід його організатори та учасники. 

 

За інформацією сайту РДА