Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Руська Поляна – найспортивніше село Черкащини

Руська Поляна – найспортивніше село Черкащини Руська Поляна – найспортивніше село Черкащини

Цього року 7 вересня вперше з часу заснування, свято «Найспортивніше село Черкащини», відбулося на центральному стадіоні села Руська Поляна. У фіналі змагань «Найспортивніше село Черкащини» на призи обласної ради між 18 командами області завершилося абсолютною перемогою господарів змагань. Спортсмени села в загальному заліку зі значним розривом обійшли минулорічних переможців, вперше за багато років поспіль здобувши абсолютну перемогу в матчі з міні-футболу та перетягуванні канату. Свою міць та силу незабаром вони випробовуватимуть на Всеукраїнських змаганнях в Алушті.

У спортивних змаганнях взяли участь понад 500 спортсменів, які представляли 18 команд-переможців районних змагань. В урочистій частині спортивного свята, присвяченого Дню фізичної культури та спорту, їх привітали голова районної ради Микола Смірнов, заступник голови райдержадміністрації Леонід Котенко, заступник голови обласної ради Василь Касян, сільський голова Андрій Шапран, голова обласної ради ВДФСО «Колос» Володимир Христенков, голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, чемпіон Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту Андрій Хіміч, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Іван Урста, члени оргкомітету і суддівської колегії, сільські голови команд-учасниць та інші почесні гості. Микола Смірнов у вітальному слові відзначив велику роль виконавчого комітету сільської ради та сільського голови Руської Поляни в організації та підготовці такого масштабного дійства. Слід зазначити, що свято відбувалося на реконструйованому та оновленому стадіоні. Над його «перевтіленням» у співавторстві працювали обласна, районна та місцева влада.

– Практику проведення подібних змагань не у великих містах, а саме в сільській глибинці варто підтримати та розвивати, – наголосив у вітальному слові голова оргкомітету Василь Касян. – І високий рівень готовності центрального стадіону села прийняти учасників змагань, а місцевої влади – взяти на себе левову частку їх організації тому підтвердження.

Чотирнадцятий фінал змагань «Найспортивніше село Черкащини», включав у себе змагання з міні-футболу, шашок, армспорту, гирьового спорту, дартсу (серед сільських голів, які очолювали делегації), настільного тенісу та перетягування канату.

Матчі з міні-футболу відбувалися одночасно на стадіонах в Руській Поляні та НЦДПС «Оршанець». Цей вид змагань зібрав всіх любителів «шкіряного м’яча». Найзапекліші поєдинки відбувалися на футбольному міні-полі зі штучним покриттям в Руській Поляні. У турнірі на високому рівні заявили про себе команди з Золотоніського, Уманського та Корсунь-Шевченківського районів. Перший поєдинок футбольної команди Руської Поляни із футболістами з Кочубіївки Уманського району завершився нічиєю – 3:3. Як виявилося, футболісти «Зорі» просто мобілізували сили для фіналу змагань, у якому вони зустрілися із спортсменами Деренківця Корсунь-Шевченківського району. Шість голів, що влучили в ворота суперника, Деренківець розгромили «всуху», а футболістам Руської Поляни вперше за багато років поспіль подарували абсолютну перемогу. Цьогоріч честь села відстоювали Юрій Лісняк, Ярослав Титаренко, олександр Ласуков, Валентин Бардіс, В’ячеслав Гладун, Сергій Завгородський, Володимир Яснов, Станіслав Скворцов. До речі, мабуть, перемога стала символічною, адже напередодні випробувань від обласної ради, як господарям змагань, на чиєму полі проходила гра, в подарунок вони отримали сітку футбольних м’ячів.

Боротися необхідно було ще за першість з гирьового спорту, шашок, настільного тенісу, армспорту, метання дротиків та перетягування канату. Саме останній з названих видів спорту за своїм емоційним запалом завжди є найпопулярнішим серед уболівальників. Але нинішнього разу не меншу глядацьку аудиторію зібрали силачі з армреслінгу (боротьба на руках). Вправно і нібито без особливих зусиль «жонглювали» любителі гирьового спорту. В інтелектуальному суперництві зійшлися шашкісти, а в спритності та вмінні тримати удар – майстри настільного тенісу.

– Перемога любить наполегливих, а фортуна – шукає нових вихованців, – переконаний сільський голова Андрій Шапран. – Цьогоріч наші спортсмени до неї йшли через постійні тренування. Вони полишали роботу вдома, а хто живе в селі, той знає, скільки її, і приходили на тренування. Футболісти щотижня «набивали м’ячі», а хлопці – виробляли тактику в перетягуванні канату. Перемога – це результат їх наполегливої роботи.

Сила, згуртованість та наполегливість команди Черкаського району залишили позаду команди Золотоніського та Чорнобаївського районів, що посіли відповідно друге та третє місця. Призери І, ІІ, ІІІ загальнокомандних місць отримали кубки, медалі, грамоти, а також комплекти спортивної форми.

Тепер руськополянцям доведеться тренуватися більше і завзятіше, адже незабаром вони захищатимуть честь Черкаської області на Всеукраїнських змаганнях, що проходитимуть в Алушті.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради