Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Делегація району взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі

Делегація району взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі Делегація району взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі

22 травня делегація району на чолі з головою районної ради Олексієм Собком, заступником ради Сергієм Степанюком, заступником голови районної державної адміністрації Петром Коренюком, працівниками виконавчого апарату районної ради, структурних підрозділів районної державної адміністрації взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г. Шевченка на Чернечій Горі.

Вшанування пам’яті українського Пророка розпочалося покладанням квітів до Меморіалу слави загиблих воїнів та поминальною панахидою в Успенському соборі. Саме тут 20-22 травня 1861 року стояла домовина з прахом Тараса Шевченка та відбулося відспівування і прощанням із поетом.

Делегація району взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі Делегація району взяла участь у заходах до 155-ої річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій Горі

Після літургії всі учасники колоною, яку очолила молодь із портретом Великого Кобзаря, рушили «останньою дорогою Шевченка» до Чернечої гори на могилу Тараса Григоровича.

Після завершення поминального молебню на могилі Тараса до присутніх звернулися голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець, народний депутат України Володимир Голуб та боєць батальйону «Азов» який передав до музею Шевченківського національного заповідника символічну знахідку із зони АТО. – Це – книга про Тараса Шевченка «Вічний, як народ».

Після офіційної частини заходу усі бажаючі мали змогу ознайомитись із виставкою виробів майстрів народного мистецтва біля підніжжя Чернечої гори та придбати сувенірну продукцію, виконану у національному стилі.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ