Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В основі реформи охорони здоров`я має бути нова система оплати послуг, – І. Перегінець

В основі реформи охорони здоров`я має бути нова система оплати послуг, – І. Перегінець

У рамках наради під головуванням Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, у присутності депутатів Верховної Ради України заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець представив Концепцію реформи системи охорони здоров`я. Він акцентував увагу на п`яти ключових напрямах роботи: запровадженні нової моделі фінансування галузі, створенні системи громадського здоров’я (вчасне діагностування, профілактичні заходи), дерегуляції фармацевтичної галузі, посиленні первинної медичної допомоги та контролі за державними закупівлями.

«В основі нової системи фінансування охорони здоров`я – громадянин, який отримує медичну послугу в автономному закладі, яка оплачується з державного бюджету. В свою чергу, місцева влада вкладає кошти в медичну інфраструктуру, відповідає за якість і доступність послуги. Відбувається партнерство – держави, як замовника медичних послуг та місцевих громад, як гарантів того, що ці послуги будуть надані в необхідній кількості та найвищої якості. В результаті система охорони здоров`я відповідатиме на реальні потреби людей, забезпечуватиме доступні та якісні послуги і фінансовий захист», – зазначив Ігор Перегінець.

За його словами, необхідно перейти від фінансування ліжко-місця до оплати за надані послуги. Від бюджетних закладів охорони здоров`я до автономних некомерційних державних чи муніципальних підприємств. Від абстрактно безкоштовної охорони здоров`я до конкретно визначених державного гарантованого пакету медичних послуг, додаткових медичних послуг для пільгових категорій, механізмів спів-оплати.  

Як відомо, Концепцію реформування медичної галузі готували провідні вітчизняні та закордонні експерти, фахівці Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров`я, Європейської комісії. В її основі найкращі практики європейських країн, які впроваджували медичну реформу.  

Підкреслювалося також, що запропонована модель реформування системи охорони здоров’я узгоджена з процесом децентралізації: має повну відповідність до Європейської хартії місцевого самоврядування і Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. 

Учасники наради звернули увагу на основні сучасні проблеми системи охорони здоров’я в Україні: застарілу інфраструктуру закладів, фрагментоване управління системою, недосконале управління ресурсами, високий рівень захворюваності на неінфекційні хвороби, слабку первинну ланку та практично відсутню систему попередження хвороб. Ці проблеми можна і необхідно вирішити в стислий термін, – переконаний Голова Верховної Ради Володимир Гройсман. «Ми сьогодні маємо шанс і можливості побудувати якісну систему охорони здоров‘я в державі», – додав він. 

 

За інформацією прес-служби МОЗ України