Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Комунальні друковані ЗМІ готові до роздержавлення

Комунальні друковані ЗМІ готові до роздержавлення

Редактори деяких комунальних газет готові до роздержавлення у перший етап цього процесу, що є виключно добровільним і відбудеться протягом наступного року. У який спосіб це зробити, яку форму власності створити вже роздержавленому виданню, наразі обговорюють з трудовими колективами. До кінця березня 2016 року редакції мають повідомити засновників, у який спосіб вони планують роздержавлюватись.

– Готові стати «пілотними» переважно видання, сума фінансових дотацій яких складає 10-15 % від річного обороту редакції. А у деяких вона складає 5-7 %. Тобто це ті кошти, які редакції зможуть заробити самостійно, або зможуть без них обійтись, – зазначила заступник директора департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю ОДА Олена Петрова. – Більшість черкаських комунальних медіа вже не один рік готуються до переходу на самозабезпечення – скорочують видатки, збільшують доходи від реклами та роздрібного продажу. Хтось почав займатись цим раніше, а хтось і досі сидить на бюджетній «голці».

За словами посадовиці, подальша співпраця влади і друкованих видань буде відбуватись на основі договору – заплатять за обсяг матеріалів, які влада замовить для висвітлення, а не за друк, папір, а деяким навіть і на заробітну плату виділяють. Олена Петрова навела приклад газети «Жашківщина», яка за минулий рік не отримала від влади коштів ні у вигляді дотацій, ні за договором, а зобов’язання висвітлення позитивного іміджу влади доводилось виконувати. Хтось із редакторів має напружені стосунки з засновниками, комусь у буквальному сенсі виразу доводиться «танцювати» між районною радою і адміністрацією. Тому роздержавлення дасть свободу як редакційній політиці видання, так і людям, які там працюють.

Після прийняття Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» для редакторів були організовані семінари-тренінги, де більш детально обговорювались пункти Закону. Один з таких проходив у Черкасах. Під час нього президент Асоціації медіа-юристів, секретар Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська висловила припущення, що Закон буде ще доопрацьований і доповнений змінами. Проте про нього треба говорити як про доконаний факт, а отже колективам видань варто вже зараз шукати можливості самостійного заробітку  

– Редакції комунальних газет за останніх 10 років, відколи йдеться про новий статус преси, вже морально підготувалися до новацій. Але чи готові до роздержавлення ЗМІ чиновники, особливо на місцях? Реформа відміняє бюджетні дотації, але передбачає на договірних засадах замовлення послуг на висвітлення діяльності відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», – зазначає головний редактор обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська. – Чи передбачаються на наступний рік у бюджетах структурних підрозділів ОДА, РДА, місцевих рад кошти на укладення угод з розміщення офіційної інформації на комерційних засадах? Питання риторичне, оскільки при тотальній економії державних грошей про планування коштів на публікації офіціозу згадують в останню чергу, як і про необхідність передплачувати пресу. 

Довідково: У Черкаській області зареєстровано 66 газет комунальної форми власності. З них 22 редакції є прибутковими. Середня кількість працівників редакцій становить 6,8 осіб з них 3,8 – творчі працівники (журналісти). Розмір бюджетних дотацій у 2014 році, отриманих комунальними виданнями області склав 2 864 тис. грн. (за інформацією Національної спілки журналістів України). 

 

За матеріалами сайту ОДА